Czemu biżuteria z topazami jest wyjątkowa?

Znajdź topazy.

Topaz jest jednym z najtwardszych minerałów na Ziemi, dzięki czemu jest wykorzystywany do produkcji tarczy ściernych. Poza tym jest także wymieniany wśród najładniejszych minerałów, a jego właściwości od lat są cenione przez jubilerów oraz nabywców biżuterii. Może przybierać rozmaite odcienie – od bieli, przez czerwony, aż po głęboki fiolet. Jest cennym kamieniem – wydobywa się go jedynie w Ameryce Południowej, na Syberii, w Afryce i Europie Wschodniej. Przez jubilerów jest najczęściej przygotowywany szlifem fasetkowym, co nadaje mu niepowtarzalnych walorów wizualnych.

Typy biżuterii z topazami

Kolor topazu sprawia, iż jest on wykorzystywany przede wszystkim do produkcji biżuterii ze srebra – świetnie komponuje się z owym metalem. Należy przy okazji zaznaczyć, iż w sklepach spotkamy nie tylko srebrną biżuterię z topazami – sprzedawane są również wersje wykonane ze złota. Biżuteria z topazami to zazwyczaj pierścionki i naszyjniki, ale złotnicy wytwarzają także inne ozdoby. Para złotych kolczyków z topazami to niekiedy wydatek rzędu 1000 PLN, zaś na wykonane ze srebra wydamy aż sześć razy mniej.

Dość problemów ze znalezieniem biżuterii z topazami

Ze względu na ich zalety, biżuteria z topazami jest naprawdę popularna. By wybrać wersje szczególnie odpowiadające danym upodobaniom dobrze zatem udać się do paru sklepów – a to pochłania mnóstwo czasu. Żeby tego się ustrzec, powinniśmy postawić na zakupy w internecie. Jest to wyjście dużo prostsze, a poza tym wchodząc do internetu mamy szansę także trafić na pierścionki czy wisiorki w promocyjnych cenach.