srebrne wisiorki, srebrne zawieszki, zawieszki

Duży wybór wisiorków srebrnych

Srebro od lat wymieniane jest wśród najczęściej wybieranych przez złotników surowców. Nie ma w tym jednak nic zaskakującego – jest łatwe w obróbce, doskonale się prezentuje, a także cechuje je nietypowy refleks. Biżuteria taka jak wisiorki srebrne potrzebują jednak odpowiedniej dbałości – metal ten jest naprawdę delikatny, przez co możemy zarysować. Jak zatem troszczyć się o wykonane ze srebra ozdoby?

Wisiorki srebrne nie znoszą detergentów

Detergenty dla srebrnej biżuterii bywają szkodliwe. Przez nie metal może odbarwiać się oraz blaknąć. Nie należy zatem stosować ich w celu pielęgnacji biżuterii, a podczas mycia naczyń bezwzględnie powinniśmy ściągnąć wszelkie wisiorki srebrne i bransoletki.

W czym trzymać wisiorki srebrne?

Wisiorki srebrne powinniśmy chronić także wtedy, gdy ich nie nosimy. Do ich przechowywania powinniśmy znaleźć pudełka wyściełane od środka delikatnym materiałem – zapobiegniemy tak ich zarysowaniu. Srebro niezbyt dobrze reaguje też na styczność z wodą oraz dużymi temperaturami, które mogą powodować, że straci barwę albo się odkształci. Przed schowaniem do szkatułki paru ozdób, powinniśmy wcześniej owinąć je delikatną tkaniną lub włożyć do plastikowej torebki.

Sól wyczyści wisiorki srebrne?

Do pielęgnowania wykonanej ze srebra biżuterii powinniśmy użyć letniej wody z dodatkiem soli, która świetnie zmywa powstający na powierzchni tego materiału nalot. Poza tym sprawdzą się również wódka, białko jaja oraz odpowiednie preparaty. Do czyszczenia wykonanej ze srebra biżuterii musimy używać delikatnych ścierek – sztywne potrafią porysować powierzchnię.