Kolczyki z ametystami

Znajdź biżuterię z ametystami.

Ametyst to według wielu najbardziej wyjątkowa odmiana kwarcu. Występuje między innymi w USA, Kanadzie, Urugwaju i Rosji. Jego złoża znajdują się również w naszym kraju. Ametyst ma fioletowy kolor, który zawdzięcza śladowym ilościom glinu i żelaza. Bogatą kolekcję biżuterii z tymi kamieniami szlachetnymi znajdziesz na stronie www.ametysty.com.pl.

Kiedy zakładać biżuterię z ametystami?

Biżuteria z ametystów miała swoją niemałą rolę w historii. O tym, jak cenny to kruszec pisano już w Pisma Świętego. Berło brytyjskich władców było wysadzane ametystem, a w watykańskim skarbcu po dziś dzień leży znany papieski pierścień z tym szlachetnym kamieniem. Dlatego też kolczyki lub wisiorki z ametystem można wkładać na ważne przyjęcia czy bale. Ametyst bardzo “lubi” towarzystwo srebra i w tym zestawieniu wygląda szczególnie elegancko.

Biżuteria z ametystami – moc i właściwości

Biżuterię z ametystu można nosić nie tylko od święta, ale również w biurze. Oprócz pięknego wyglądu, kamień uwalnia ponoć od zmęczenia i dodaje cierpliwości. Czy tak jest naprawdę? Przekonaj się o tym na własnej skórze.