Kolczyki z kamieniami – o tym warto pamiętać

Zobacz, gdzie zamówić kolczyki z kamieniami, wejdź na https://www.bizutik.pl/kolczyki.

Mimo, że biżuteria potrafi być piękna i bez minerałów naturalnych, to trudno wyobrazić sobie bez nich stylowe bransoletki czy wisiorki. Kamienie mogą całkowicie odmienić wizualne walory ozdób – inny charakter mają bowiem ozdoby z kryształami, inny zaś te ozdobione bursztynem. Jakie naszyjniki i kolczyki z kamieniami cieszą się szczególnie dużym zainteresowaniem? Które kamienie wykorzystywane przez jubilerów są prawdziwe, a które są syntetycznymi produktami? To może zaskoczyć – szczególnie osoby, które nie znają się na złotnictwie.

Kolczyki z kamieniami sztucznymi

Należy nadmienić, że wiele surowców wykorzystywanych do wyrobu kolczyków z kamieniami to minerały syntetyczne. Wśród nich w pierwszej kolejności należy wymienić cyrkonie, które powstają z itru oraz cyrkonu, a rozmaite barwy zawdzięczają takimi domieszkom, jak cer czy kobalt. Oprócz cyrkonii, minerałami sztucznymi są również kryształki Swarovskiego – produkuje się je ze szkła ołowiowego.

Kolczyki z kamieniami naturalnymi

Jubilerzy znacznie częściej stosują rzecz jasna kamienie naturalne. Najpopularniejsze to z całą pewnością topazy, mogące mieć barwy od szarych do różowych i nadzwyczaj wytrzymałe diamenty. Kolczyki z kamieniami nierzadko robione są też z bursztynu, turkusu oraz opalu. Stosowanie prawdziwych minerałów zwykle podnosi koszty kupna tego rodzaju kolczyków. Warto przy tej okazji zdać sobie sprawę, że są to egzemplarze o wiele bardziej oryginalne, niż te ze syntetycznymi materiałami.

Lokalizacja:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]