Piękna biżuteria z topazu mistycznego

Chcesz zamówić topaz mistyczny? Sprawdź www.mystictopaz.pl.

Wspaniały blask i nietypowy, jak na topaz, odcień to najistotniejsze cechy topazu mistycznego, który od dawna szczyci się ogromnym uznaniem miłośników ozdób. Mimo że na początku można błędnie stwierdzić, że to inny kamień, topaz mistyczny okazuje się naprawdę normalnym topazem. Jego wyjątkowe walory są skutkiem odpowiedniej techniki wyrobu – prawdziwy topaz jest podczas niej poddawany działaniu gorąca i pokrywany niezauważalną warstwą kruszcu szlachetnego. To z tego względu topaz mistyczny prezentuje się tak zachwycająco.

Barwy topazu mistycznego

Barwy, które ma topaz mistyczny zależne są w szczególności od metalu, którym jest pokryty. Szczególnie często spotykany jest karmazynowy topaz mistyczny, który powstaje w połączeniu z tytanem. Chrom sprawia zaś, iż kamień przybiera fioletowy odcień, błękitny z kolei jest wynikiem rozgrzania kamienia bez żadnych dodatków. Szczególnie dobre skutki przynosi wykorzystywanie białego topazu – szczególnie wydobywanego w Afryce, Brazylii oraz na Syberii.

Topaz mistyczny – nie tylko do wieczorowych strojów

Jak w poprzednim fragmencie napisaliśmy, niepowtarzalne właściwości topazu mistycznego są wysoko cenione przez jubilerów. Chętnie używają go zatem do wyrobu wisiorków, kolczyków i pozostałych ozdób. Wbrew pozorom biżuteria z topazem mistycznym może być noszona nie jedynie do eleganckich kreacji – świetnie wygląda również w pracy. Istotna jest też mnogość barw, dzięki której prościej można wybrać ozdoby do konkretnej kreacji.