Dbasz o środowisko naturalne? Postaw na ekologiczne domy drewniane

Dalsze informacje o domach drewnianych Małopolska.

Jeszcze jakiś czas temu wielką popularnością wśród Polaków cieszyły się domy murowane. Budowano na terenie Polski domy z pustaków kształtem przywodzące na myśl proste pudełka. Dzisiaj wiemy już, że nie są to zbyt dobre rozwiązania. Dlatego coraz chętniej decydujemy się na domy z drewna w klasycznym stylu. Inspirowane tradycyjnym góralskim budownictwem mają naprawdę mnóstwo zalet.

Ekologiczne domy drewniane: z jakiego powodu są przyjazne dla środowiska?

Domy z drewna od wielu lat traktowane są jako ekologiczne. Z jakiego powodu? Przede wszystkim drewno to surowiec odnawialny. Dużo gatunków drzew rośnie wprawdzie naprawdę wolno, ale nie brakuje plantacji, na których sadzone są specjalnie z myślą o późniejszym wykorzystaniu w budownictwie. Do tego drewno jest stuprocentowo biodegradowalne. Oznacza to, że nie pozostają po nim nawet niewielkie toksyczne odpady, które wpływałyby negatywnie na otaczającą nas przyrodę. W domach z drewna nie używa się materiałów syntetycznych. Ze względu na doskonałe właściwości izolacyjne nie trzeba sięgać po styropian, aby takiego typu budynek ocieplić. Nie jest stosowana także papa. W konsekwencji domy drewniane w żadnym stopniu nie wpływają na pogorszenie kondycji środowiska naturalnego.

Ekologiczne domy drewniane – jakie jeszcze mają zalety?

Domy tego typu bardzo dobrze wtapiają się w naturalne otoczenie. Bardzo dobrze wyglądają w sąsiedztwie swojskiego krajobrazu oraz wysokich i niskich gór. Panujący w nich mikroklimat gwarantuje rewelacyjne samopoczucie tym, którzy wprowadzili się do takiego domu. W domach wybudowanych z drewna panuje odpowiednia wilgotność powietrza. Jest ono także świetnie natlenione. Domy z drewna doskonale nadają się dla chorych na astmę, alergików i osób zmagających się z innymi chorobami układu oddechowego. Są trwałe i bardzo piękne. Bez najmniejszych wątpliwości zasługują na to, by wybrać je zamiast domów murowanych.

Lokalizacja:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]