Drzwi i okna aluminiowe – przeszklenia także dla domów jednorodzinnych

Jeśli chcesz zamówić produkty MTS Dom, koniecznie odwiedź ten adres.

Aluminium to metal powszechnie stosowany w budownictwie, z którego coraz częściej wytwarza się okna i drzwi, będące alternatywą dla tradycyjnej stolarki z drewna bądź tej z polichlorku winylu. Dotychczas drzwi oraz okna z aluminium zwykle spotykane były w budynkach użyteczności publicznej, w bankach oraz w biurowcach, jakkolwiek w ostatnich latach montuje się je też w domach prywatnych.

Dlaczego warto wybrać okna i drzwi aluminiowe?

Okna aluminiowe – ogromne przeszklenia to lepsze oświetlenie pomieszczeń

Stolarka aluminiowa jest bezkonkurencyjna, gdy mówimy o wielkopowierzchniowych obiektach. To dlatego jest tak chętnie stosowana w projektach architektów biurowców – umożliwia wzniesienie obiektów, w których fasada składa się w pokaźnej części z przeszkleń. Ten typ budownictwa przyjął się również w budownictwie indywidualnym – w ostatnim czasie popularność zyskują domy, w których wykorzystuje się drzwi oraz okna z aluminium do stworzenia przeszklonych ścian. Dzięki temu pomieszczenia są lepiej nasłonecznione, a domownicy mogą cieszyć się panoramą okalającego domek ogrodu.

Znaczącymi zaletami surowca jakim jest aluminium jest jego znaczna odporność na utlenianie oraz oddziaływanie wilgoci i promieni słonecznych, a także jego plastyczność i lekkość. Umożliwia to konstrukcję ogromnych, wytrzymałych przeszkleń, nieraz o stosunkowo nietypowych konturach. Warto podkreślić, że dzisiejsze wyroby stolarki z aluminium charakteryzują się dobrym współczynnikiem przenikania ciepła.

Polski producent drzwi i okien aluminiowych – MTS Dom

Rodzimy producent okien oraz drzwi aluminiowych, niepołomicka spółka MTS Dom, działa na rynku od przeszło dwudziestu lat. Oferta firmy jest niezwykle bogata. To między innymi systemy okienno-drzwiowe, przesuwane oraz fasadowe. W asortymencie spółki MTS Dom dostępne są także systemy dodatkowe, jak balustrady aluminiowe albo ramowe konstrukcje wypełnione siatką, instalowane na oknach, witrynach i drzwiach, które tworzą zaporę chroniącą wnętrze przed insektami. Produkty MTS Dom sprzedawane są w szerokiej gamie barw, m.in. kolorach drewnopodobnych oraz strukturalnych i w palecie RAL, zatem bez przeszkód można dopasować najlepszy kolor produktu do każdego projektu.

Lokalizacja:
MTS DOM Sp. z o.o.
ul. Na Grobli 2F
32-005 Niepołomice

Tel.: +48 12 281 33 91
E-mail: [email protected]