Kilka słów o budowie domów z bali

Jeżeli chcesz zlecić budowę domów z bali, skieruj się tutaj.

Domy budowane w technologii zrębowej, czyli tak zwane domy z bali, cieszą się rosnącą popularnością. Są budowane naprawdę często i stanowią doskonałą alternatywę dla klasycznych domów murowanych. Domy tego typu buduje się ze zrobionych z drewna bali, które układa się w dość charakterystyczny sposób. To stara metoda budowania domów, którą doceniliśmy powtórnie.

Budowa domów z bali: główne cechy takich domów?

Zwiększająca się nieustannie popularność tak wznoszonych domów nie wzięła się znikąd. Przede wszystkim domy budowane w technologii zrębowej wyglądają bardzo pięknie. Do tego wewnątrz takich domów panuje niezwykła atmosfera, dzięki której mieszka się w nich bardzo dobrze. Drewno to całkowicie naturalny izolator cieplny. To właśnie z tego powodu domy z bali nie wymagają wykonywania zajmującego mnóstwo czasu i naprawdę kosztownego ocieplenia. Są o wiele cieplejsze niż domy budowane w technologii murowanej, które zazwyczaj generują duże straty ciepła. Jeżeli tylko domy z bali będą odpowiednio konserwowane, przetrwają w świetnym stanie bardzo długo. Koszt ich wybudowania naprawdę nie jest za wysoki, dzięki czemu też pod tym względem konkurują one z innymi technologiami. Domy z bali najczęściej zobaczyć można na terenach leżących w górach i na Suwalszczyźnie. Nie znaczy to jednak, że nie są obecnie popularne również w innych rejonach naszego kraju. Bale są solidnie przygotowywane, na skutek czego są odporne na działanie wilgoci oraz innych czynników pogodowych. To właśnie dlatego domy z bali mogą być wznoszone we wszystkich częściach Polski.

Budowa domów z bali: pomoc profesjonalisty jest niezbędna

Decydując się na dom z bali, trzeba zadbać, by zarówno wykonanie projektu, jak i realizację prac budowlanych powierzyć profesjonalistom, którzy specjalizują się w takim rodzaju budownictwa. Tylko wtedy można być pewnym, że dom będzie zaprojektowany oraz wybudowany w sposób prawidłowy, a podczas użytkowania nie ukażą się niemiłe niespodzianki.

Lokalizacja:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]