Okna energooszczędne – najważniejsze parametry

Dalsze informacje o oknach energooszczędnych.

Wytrzymałe okna energooszczędne to podstawa, o której warto pamiętać przy remontowaniu budynku. Najbardziej sprawdzają się okna drewniane, które na rynku odnajdziemy w rozmaitych opcjach. Jak są zaprojektowane i co zapewniają?

Okna energooszczędne – brak strat ciepła i oszczędność materiałów grzewczych

Drewniane okna wytwarzane są z naturalnych komponentów – na przykład sosny i meranti. Charakteryzują się świetnymi parametrami, dzięki czemu w niczym nie ustępują produktom z PCV. Pamiętajmy, żeby zwrócić szczególną uwagę na izolację termiczną stolarki okiennej, zwłaszcza, jeśli remontujemy nieruchomość przed sezonem zimowym. Gwarantuje to nie tylko brak strat ciepła, ale również oszczędność opału. Czynnik izolacji termicznej musi być optymalny (tj. poniżej 0,8 W/m2), a wtedy w budynku zapanują komfortowe warunki. Ogrzane powietrze nie wydostaje się z budynku, a przez szczeliny nie dociera chłód .

Okna energooszczędne – postaw na dźwiękochłonne okna drewniane

Nabywając nowe okna energooszczędne sprawdźmy inny istotny detal – współczynnik izolacji akustycznej. Jeśli chcemy cieszyć się wyjątkową ciszą w budynku – kupmy zespolone okna drewniane. Niezwykle istotne są także profesjonalne systemy uszczelniające – dzięki nim zamknięte okno nie ulegnie rozszczelnieniu. Warto więc zakupić drewniane okna energooszczędne, ponieważ nowoczesna technika zapewnia pozbycie się niepożądanego zgiełku oraz oszczędność opału.

Lokalizacja:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]