Podpory szalunkowe i ich rola w budownictwie

Jeśli chcesz zamówić podporę stropową, koniecznie sprawdź sklep.abcszalunki.pl.

Podpory stropowe to rodzaj szalunków, bez których budowa wszelkich obiektów byłaby niewykonalna. W jaki sposób są wykorzystywane? Kiedy warto wynająć podpory szalunkowe?

Podpora stropowa – typy i jej zastosowanie

Wśród szalunków odróżniamy deskowania do wykopów, ścienne i podpory stropowe. Ten ostatni typ używany jest do podtrzymywania stropów – dzięki temu tymczasowemu modułowi konstrukcyjnemu można zalać strop cementem i stosowne jego uformowanie. Znaczącą funkcję pełnią też drewniane dźwigary i stoliki szalunkowe – niezastąpione w trakcie wykonywania robót budowlanych. Podpory szalunkowe wykonywane są ze stali ocynkowanej ogniowo lub malowanej i mają opcję regulacji wysokości, dzięki czemu można je stosować w różnych sytuacjach. Zwykle na rynku dostępne są podpory o zakresie od 160 do 300 cm lub od 200 do 360 cm.

Podpory szalunkowe – najpopularniejsi producenci i możliwość wynajmu

Podpory stropowe charakteryzują się wysoką wytrzymałością, są także proste w montażu, a możliwości użycia ich w budownictwie są szerokie. Pośród czołowych producentów wyróżniamy podpory Peri, szalunki Altrad, jak również części wykonywane przez firmy Hunnebeck, Pionart czy Olan. Na szczególną uwagę zasługują podpory Peri wyróżniające się doskonałą jakością, przemyślaną konstrukcją oraz innowacyjnymi rozwiązaniami. Podpory szalunkowe Peri są dostosowane do wykorzystywania nawet w niekorzystnych warunkach. W dzisiejszych czasach dużo firm budowlanych decyduje się na wypożyczenie systemów szalunkowych – atrakcyjne ceny sprawiają, iż usługi te zyskują na popularności. Dzięki wynajęciu podpór stropowych można też oszczędzić czas.

Lokalizacja:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]