Czy warto korzystać z systemu mass collect w firmie?

Potrzebujesz więcej informacji dotyczących tego, co to takiego mass collect? Wejdź na https://tinyurl.com/yckfu3rd.

Mass collect to usługa, która pozwala na szybką weryfikację przelewów na konto. Opisujemy w skrócie, jak funkcjonuje mass collect i w jaki sposób ułatwia organizację małym i dużym firmom.

Mass collect – korzyści z nadania klientom indywidualnych numerów rachunków

Działanie usługi mass collect jest praktycznie rzecz biorąc stosunkowo proste. Polega na przydzieleniu każdemu kontrahentowi własnego numeru rachunku, który staje się zarazem jego ID. Takie podejście zdaje egzamin wszędzie tam, gdzie cyklicznie obsługiwana jest spora ilość kontrahentów, czyli np. w prywatnych gabinetach, w firmach telekomunikacyjnych, a także wszelkich branżach, gdzie prowadzi się płatności abonenckie (m.in. w obiektach sportowych). Opłaty przesyłane w systemie mass collect kierowane są na wskazany firmowy rachunek bankowy, jednak uprzednie nadanie klientom indywidualnych numerów rachunków pozwala na ich sprawniejszą identyfikację, bez względu na to, jaką metodą dokonali oni wpłaty (przelew z karty, przelew pocztowy bądź standardowy przelew). Wykorzystanie mass collect przekłada się także na szybsze księgowanie wpłat aniżeli w przypadku księgowania przez pracownika, a jednocześnie na wyeliminowanie prawdopodobnych pomyłek nieraz przydarzających w czasie tego procesu.

Mass collect również dla firm obsługujących poniżej stu faktur

Chociaż usługa mass collect nie jest aktualnie dostępna w większości banków (mają ją m.in. BNP Paribas i część banków spółdzielczych) wypada przeanalizować możliwość jej wykorzystania w przedsiębiorstwie, także takim, które co miesiąc wystawia około 100 dokumentów księgowych. Wdrożenie mass collect niesie ze sobą bowiem kilka korzyści, takie jak oszczędność czasu pracowników, opcja integracji z platformą finansowo–księgową (a więc bieżące śledzenie wpływających opłat) czy powiązanie z aplikacjami Finance Automation. Taką polską aplikacją przeznaczoną do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Pozwala ona nie tylko na integrację z usługą mass collect banku, ale posiada też funkcję wysyłania notyfikacji o nadchodzących terminach płatności i windykacji, co po jakimś czasie efektywnie zwiększa terminowość u klientów, którym wystawia się faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]