Dla kogo przeznaczony jest kredyt obrotowy?

Zarówno rolnicy, jak też osoby prowadzące firmy, które zamierzają je rozwijać, powinni inwestować w zakup nowoczesnych maszyn i urządzeń. Tak duże wydatki ciężko jest jednak sfinansować bazując tylko na własnych środkach. Wyjściem z sytuacji może się w związku z tym okazać skorzystanie z kredytu obrotowego.

Działalność rolnicza a kredyt obrotowy

Kredyty obrotowe przeznaczone dla rolników oferują obecnie nie tylko banki, ale też instytucje pozabankowe. Z tego rozwiązania mogą korzystać ci rolnicy, których zdolność kredytowa jest niewystarczająca i nie mają szansy na otrzymanie kredytu obrotowego przez banki. Miejmy jednak na uwadze, że nierzadko kredyty udzielane przez parabanki wiążą się z wyższymi kosztami lub zawierają nierentowne dla kredytobiorcy zapisy, stąd nie rekomendujemy tej drogi zdobycia finansowania.

O wsparcie na bieżącą działalność w postaci kredytu obrotowego mogą ubiegać się rolnicy w bardzo różnym wieku. W wypadku kredytów przyznawanych przez instytucje, które nie są bankami, formalności sprowadzają się do niezbędnego minimum. To także dla wielu rolników okazuje się bardzo dużym atutem, ale nadal wiąże się z większym ryzykiem i kosztami kredytu.

Kredyt obrotowy dla przedsiębiorstw i rolników tylko ze sprawdzonym specjalistą

O kredyt obrotowy ubiegają się nie tylko rolnicy, ale również firmy. Kredyt tego typu można wykorzystać na finansowanie wydatków, które związane są z bieżącą działalnością firmy. Dokonanie właściwego wyboru kredytu obrotowego może być skomplikowane. W podjęciu decyzji z pewnością może pomóc doświadczony pośrednik. Jego znajomość procedur bankowych oraz wiedza pomogą nam wybrać kredyt świetnie dostosowany do wymagań i potrzeb naszej firmy. Niespodziewane wydatki oraz bieżące zobowiązania finansowe nie muszą już spędzać właścicielom firm czy osobom prowadzącym gospodarstwo rolne snu z powiek, gdyż dzięki kredytowi obrotowemu mogą oni rozwijać prowadzoną przez siebie działalność albo spłacać swoje zobowiązania. Decyzje o udzieleniu kredytu obrotowego zwykle podejmowane są w krótkim czasie, bez zbędnych formalności i utrudnień. Pieniądze przekazywane są do rąk klientów w transzach bądź w formie jednorazowej wypłaty.