Jak starać się o kredyt bez historii kredytowej?

Zaciąganie kredytów cieszy się dzisiaj wielką popularnością, ale nie wszyscy mogą to zrobić. Istnieje duża rzesza osób, które nie są w stanie wziąć takiego zobowiązania, gdyż nie posiadają zdolności kredytowej. Kogo może dotyczyć taka sytuacja i jak z niej wybrnąć?

Kredyt bez zdolności kredytowej – kto może jej nie posiadać?

Banki zwykle posiadają własne zasady, według których zgadzają się przyznać kredyty czy też odmawiają takiego finansowania. Istnieją jednakże ogólne czynniki, determinujące kwestię posiadania bądź nie zdolności kredytowej. Przede wszystkim z odmową raczej spotkają się osoby, które mają już zaciągnięte zobowiązania. Na szczególne trudności powinni przygotować się klienci, którzy nie brali jeszcze ani jednego kredytu. Zaliczają się do nich przede wszystkim studiujący oraz klienci, którzy pracują od niedawna i osiągają niskie zarobki czy też są zatrudnieni na tzw. „śmieciówkach”. Z faktem, że kredyt nie zostanie im udzielony, powinni być pogodzeni także emeryci. Naturalnie kredytowania nie otrzymają także osoby, które nie są w stanie wykazać faktu wykonywania przez nie pracy, a także pracujące za granicą. Okoliczności te powodują, iż teoretycznie nierealne jest uzyskanie kredytu w banku, przez co wiele osób decyduje się wziąć kredyt w instytucjach pozabankowych. Nie warto tego robić, gdyż chwilówki i podobne pożyczki wiążą się z bardzo wysokimi opłatami i prowizjami.

Kredyty bez zdolności – to możliwe!

W przypadku nieposiadania zdolności kredytowej warto skorzystać z porady pośrednika w staraniu się o kredyty bankowe. Poradzi on, który bank posiada mniej restrykcyjne warunki kredytowania i zechce przyznać kredyt bez zdolności, czy też wskaże możliwość uzyskania kredytu konsolidacyjnego. Najważniejsze jest jednak to, że pośrednik doradzi, w jaki sposób stworzyć zdolność kredytową, a możliwości tego jest bardzo dużo. Najmocniej na budowanie pozytywnej historii kredytowej wpływa terminowe regulowanie zobowiązań, warto zatem kupić coś na raty, a także korzystać z kredytu odnawialnego oraz karty kredytowej w banku, w którym chce się zaciągnąć kredyt. Doskonałym wyjściem jest także na przykład ubieganie się o kredyt nie samemu, ale wspólnie z drugą osobą. W tym celu można uczynić współkredytobiorcami rodzeństwo czy – w przypadku osób, które i tak planują ślub – wstąpić w związek małżeński. Takich sprytnych opcji, jakie podpowiedzieć może dobry pośrednik, jest wiele.