Kantor internetowy – wymiana walut po aktualnych kursach

Nie możesz znaleźć kantoru wymiany walut? Kliknij tu.

Jeszcze kilkanaście lat temu jedyną metodą wymiany waluty była transakcja w kantorze albo w banku – te pierwsze wciąż działają w galeriach handlowych oraz przy supermarketach! Aczkolwiek w szybko transformującym się świecie, klienci zapragnęli wymieniać waluty bez potrzeby ruszania się z domu i po niższych kosztach, skutkiem tego właśnie pojawiły się kantory internetowe, w których jest to możliwe.

Jakie usługi oferuje kantor internetowy prócz wymiany walut?

Funkcjonowanie kantoru online jest tak samo proste jak kantoru stacjonarnego. Nabywca wchodzi do serwisu przez zarejestrowany przez siebie profil, a potem przelewa do swojego panelu środki, które pragnie wymienić na wybraną walutę. Atutem kantorów online jest w szczególności to, iż wymianę można zlecać w nim o każdej porze dnia, a sama wymiana walut odbywa się już w porze pracy serwisu po aktualnych kursach, ustalanych w oparciu o informacje zaczerpywane z Forex w parosekundowych interwałach, a nie – jak w przypadku tradycyjnych kantorów – po średnim kursie, najczęściej z minionej doby. Następnym i nadzwyczaj istotnym atutem kantorów online są niższe spready aniżeli te narzucone przez kantory tradycyjne i banki. Przewalutowanie w tych ostatnich polskiego złotego (zależnie od indywidualnej marży) może skutkować zapłaceniem spreadu w wysokości nawet 3-4%, natomiast w kantorze wymiany walut online spready zazwyczaj nie wychodzą poza 2%. Kantory internetowe oferują też kilka pomocniczych usług popularnych wśród użytkowników, m.in. umożliwiają ustawienie transakcji odroczonej, w której nabywca zleca wymianę waluty po wskazanym przez niego kursie (przewalutowanie jest przeprowadzane dopiero wtedy, kiedy wyznaczony przez nabywcę kurs będzie taki sam jak ten na rynku) albo w ustalonym przez klienta terminie.

Cenisz sobie autonomię w dysponowaniu środkami finansowymi? Kantor wymiany walut online jest dla Ciebie

Kantory internetowe to opcja dla wszystkich ceniących sobie komfort i ogromną wolność w rozporządzaniu funduszami. Korzystają z nich także osoby spłacające zobowiązania zaciągnięte w obcej walucie i osoby pracujące bądź studiujące poza granicami Polski. Jednak zanim zadecydujemy, by powierzyć swoje pieniądze kantorowi online, warto sprawdzić jego reputację i poziom bezpieczeństwa, np. poprzez przeszukanie witryny KNF, czy znajduje się on w jej rejestrze instytucji płatniczych.