Myślisz o inwestycji na przyszłość? Rozważ srebro bulionowe

Jeśli potrzebujesz srebra bulionowego, koniecznie wejdź na goldbroker.pl.

Monety lokacyjne, innymi słowy monety bulionowe, to dodatkowa opcja dla osób chcących lokować swoje pieniądze w kruszce. Naturalnie, najpopularniejszym metalem szlachetnym również w tym obszarze inwestycji jest złoto, jednakże w ostatnich latach coraz więcej krajów wybija monety bulionowe ze srebra, które błyskawicznie zdobyły gorliwych zwolenników, zwłaszcza wśród inwestorów z nieco mniej majętnym portfelem.

Monety bulionowe – srebro jako stabilna propozycja dla inwestorów

Nie skłamiemy, jeśli powiemy, iż srebrne monety bulionowe są praktycznie nowością na rynku inwestycyjnym. Wytwarzane są przez mennice kilku państw, i to dopiero od lat osiemdziesiątych XX w. (pojawiły się jako pierwsze w Chinach, w Meksyku oraz w Kanadzie). Chociaż są popularne wśród inwestorów od prawie pół wieku, ich oferta nie jest nadal tak obszerna jak pokrewnych złotych monet. Srebrne monety bulionowe są jednakże świetną propozycją dla osób potrzebujących urozmaicić swoje oszczędności, a które obawiają się inwestować w odpowiednio kosztowniejsze monety kolekcjonerskie ze srebra lub które nie mogą pozwolić sobie na lokatę środków w złoto czy też platynę. Z jakiej przyczyny monety bulionowe uważa się za lepszą inwestycję aniżeli monety kolekcjonerskie z tego samego metalu szlachetnego? Cena zakupu monet kolekcjonerskich w momencie wprowadzeniu na rynek zawsze znacznie przewyższa wartość kruszcu, z którego zostały wytworzone. Ma na to wpływ w głównej mierze całościowy wydatek poniesiony przez mennicę na wybicia numizmatu (m.in. opracowanie przez artystę indywidualnego wzoru oraz wykonanie dokładnych matryc). Istotne jest też to, że numizmaty kolekcjonerskie sprzedawane są w limitowanej ilości, co automatycznie potęguje na nie popyt. Nie znaczy to aczkolwiek, że z roku na rok ich wartość będzie powoli wzrastać! Należy mieć świadomość, iż tak jak w przypadku jakiegokolwiek eksponatu kolekcjonerskiego, monety takie są warte tyle, za ile zechce je kupić przyszły nabywca. Z kolei monety bulionowe ze srebra nie posiadają wymiaru numizmatycznego (nie posiadają ograniczonego nakładu, a ich wygląd modyfikowany jest niezwykle rzadko), więc ich wartość ściśle powiązana jest z aktualną ceną srebra.

Srebrne monety bulionowe – nie tylko o wadze 1 uncji trojańskiej

Srebro jest najtańszym kruszcem inwestycyjnym, toteż monety lokacyjne z tego metalu z rzadka emitowane są w wadze niższej niż 31,1 g, czyli 1 uncja trojańska. I pomimo, że próba srebra .999 i waga 1 oz to w zasadzie standard dla tych monet, u resellerów kupimy także monety o wadze 2 oz, 10 oz czy 500 g. W polskich sklepach posiadających w swoim asortymencie srebro inwestycyjne bez przeszkód zamówimy popularne na każdym krańcu świata Krugerrandy z Południowej Afryki, kanadyjskie Liście Klonowe oraz austriackich Wiedeńskich Filharmoników o niebanalnym nominale 1,5 euro.

Lokalizacja:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]