Co to skitury? Wyprawy dla miłośników gór

Jeżeli interesuje Cię aktualna oferta skitur, skieruj się na www.exploruj.pl.

Gros osób podróżujących w góry w okresie zimowym, udaje się tam z reguły wyłącznie po to, by spędzać dni na szusowaniu na nartach lub na desce snowboardowej. Lecz nie jest to jedyny rodzaj aktywnego wypoczynku, który można uprawiać w zimowe dni w górach. Ci, którzy pragną przekonać się, czy dadzą sobie radę z bardziej wyczerpującym fizycznie wyzwaniem, powinni chociaż raz zapisać się na skitury czy też wyprawy na rakietach.

Skitury – przeznaczone tylko dla obeznanych w górach narciarzy

Obecnie turystyka narciarska przeżywa swoisty rozkwit. Coraz więcej turystów nie jest już zainteresowanych zwyczajnym relaksem w góralskiej chacie i przelotnym zjazdem z atrakcyjnych stoków. Ci, którzy pragną poznać góry bliżej, postanawiają zanurzyć się w ich czar podczas dość intensywnych, lecz bardzo satysfakcjonujących skitur. Jazda terenowa na nartach jest jednak zalecana tylko dla obytych w górach osób, które poznały bardzo dobrze technikę jazdy i które potrafią także używać czekanu oraz raków. Dlaczego? Przemieszczanie się z dala od przygotowanych dla turystów stoków, jest zwyczajnie daleko trudniejsze. Potrzeba do tego również lekkich nart oraz butów.

Gdzie wyjeżdża się na skitury?

Skitury odbywają się w wielu pasmach górskich. W Europie ulubionymi destynacjami pasjonatów turystyki narciarskiej są bezsprzecznie włoskie Alpy i Riła oraz Pirin w Bułgarii, gdzie bardzo dobrze poradzą sobie również skiturowcy na średnim poziomie zaawansowania. Polscy turyści nie nie muszą jednak ograniczać się tylko do wypraw odbywających się na terenie Europy – na nartach można zwiedzić pasmo górskie Atlasu Wysokiego w Afryce, gdzie są idealne warunki do wypraw tego rodzaju. Podczas takiej skitury największą atrakcją jest możliwość wspięcia się na wierzchołek Jabal Toubkal, który leży na wysokości przeszło 4 tyś. metrów n.p.m. Osoby wahające się nad udziałem w tego typu eskapadzie w górach, które nie są pewne, która trasa okaże się adekwatna do posiadanych przez nie umiejętności narciarskich, mogą liczyć na pomoc instruktorów współpracujących z organizatorami skitur.

Lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]