Gdzie szukać informacji o najciekawszych miejscach w Małopolsce?

Kliknij tu jeśli jesteś zainteresowany pięknymi miejscami w Małopolsce.

Mimo, że Małopolska to jedno z najmniejszych województw w Polsce, ma ono mnóstwo do zaoferowania zarówno odwiedzającym z innych regionów kraju, jak i zza granicy. Dzieje się tu dużo, zatem często z trudem można odnaleźć się w natłoku informacji o godnych odwiedzenia zabytkach i planowanych imprezach kulturalnych bądź sportowych w Małopolsce.

Ciekawe miejsca w Małopolsce – poznaj serwis przygotowany specjalnie dla turystów

Aby przybliżyć zainteresowanym ciekawe miejsca turystyczne tego województwa, powstał serwis visitmalopolska.pl. Publikowane są tu wiadomości nie tylko o najciekawszych miejscach oraz zabytkach Małopolski, jak również o ekspozycjach i imprezach folklorystycznych, kulturalnych czy sportowych planowanych na jego terenie. Serwis prowadzony jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach projektu MSIT, czyli Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. W czym pomoże witryna? Podróżnicy myślący o przyjeździe do Małopolski już na stronie głównej spostrzegą mapkę, na której szybko odszukają hotele, pensjonaty i kempingi, Centra Informacji Turystycznej oraz galerie i zabytki zlokalizowane w miastach województwa. Strona pomaga zorganizować wizytę na południu Polski też pod kątem logistycznym, dostarczając informacje zarówno o dworcach i lotniskach, jak i o parkingach i wypożyczalniach aut. Oprócz tego dla osób, które z rozmaitych powodów nie mogą zobaczyć Małopolski na własne oczy, strona przygotował wirtualne spacery prezentujące m.in. zamek na Wawelu, trasy rowerowe oraz piękno miejscowego folkloru.

Serwis o atrakcjach Małopolski z myślą o obcokrajowców

Strona visitmalopolska.pl nie zaniedbuje także przyjezdnych z zagranicy, którzy chętnie odwiedzają Kraków, Zakopane oraz mniejsze ciekawe miejscowości. Ciekawostki zawarte na portalu publikowane są zatem w języku angielskim, ale również w między innymi w języku słowackim, włoskim oraz niemieckim, francuskim. Niezmiernie wartościowy dla obcokrajowców może być również dział Rozmówki, gdzie poznają podstawowe słowa i powiedzenia, które pozwolą im porozumieć się z Polakami w przeróżnych sytuacjach, które mogą ich spotkać w trakcie wczasów w Polsce. Zagraniczni podróżnicy znajdą tu wykaz ambasad oraz konsulatów zlokalizowanych na terenie województwa małopolskiego.

Lokalizacja:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego