Poruszaj się bezpiecznie po górach – zapisz się na kurs górski

Na https://www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/szkolenia/ uzyskasz więcej informacji o kursie zimowej turystyki wysokogórskiej.

Góry są zachwycające, ale także niebezpieczne. Właściwie co kilka tygodni, a głównie w okresie, kiedy urlopowicze masowo odwiedzają popularne miejscowości turystyczne zlokalizowane w sąsiedztwie słynnych szczytów, dowiadujemy się o nowych tragicznych zdarzeniach z udziałem ludzi, którzy bez odpowiedniego wyposażenia porwali się na wycieczkę szlakiem powyżej ich możliwości. Z tej przyczyny entuzjastom gór chcącym nauczyć się przemieszczać po nich bezpiecznie rekomendujemy zgłosić się na kurs turystyki wysokogórskiej.

Kurs górski – nauka na łonie natury w niedużych grupach

Najlepszym sposobem, żeby nabyć niezbędne umiejętności jest odbycie kompleksowego szkolenia prowadzonego przez specjalistów z każdego z najistotniejszych obszarów łączących się ze wspinaczką wysokogórską, innymi słowy przewodników górskich, ratowników górskich oraz instruktorów wspinaczki. Z ich pomocą partycypanci kursu górskiego nauczą się między innymi prawidłowego używania czekanu, poruszania się na rakietach śnieżnych i w rakach, przyswoją sobie reguły autoasekuracji, asekuracji oraz metody ratowania się przy upadku, przemieszczania się w zespole linowym, a także po szlakach wyposażonych w via ferraty. Co istotne, kurs turystyki wysokogórskiej przybliża uczestnikom podstawy survivalu, orientacji w terenie oraz medycyny górskiej, które są niezbędne w czasie najrozmaitszych niefortunnych sytuacji. Kurs pokrywa dodatkowo reguły właściwego zachowania się w czasie lawiny.

Kursy górskie, w tym także kurs zimowej turystyki wysokogórskiej, organizuje zespół Exploruj.pl, który ma kilkunastoletnią praktykę jako realizator wycieczek w pasma górskie rozsiane po całym świecie. Kursy prowadzone są w plenerze (na Słowacji, w Austrii i w Polsce) w małych grupach, które zazwyczaj mają nie więcej niż sześć osób. Dzięki temu zdobywanie nowej wiedzy toczy się w przyjemnej atmosferze. Szkoleniowcy mają wówczas możliwość przeznaczyć na każdego uczestnika szkolenia odpowiednią ilość uwagi i czasu, żeby mogli oni w pełni przyswoić sobie pełną wiedzę, konieczną do bezpiecznego poruszania się po górach.

Lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]