Wybierasz się na wczasy do Małopolski? Na tym portalu znajdziesz wszelkie pomocne informacje

Zajrzyj na https://visitmalopolska.pl/pl/strona-glowna, żeby dowiedzieć się więcej o najpiękniejszych miejscach w Małopolsce.

Chociaż małopolskie jest jednym z mniejszych województw w naszym kraju, ma ono sporo do zaoferowania zarówno turystom zza granicy, jak i z innych regionów kraju. Dzieje się tu wiele, zatem zdarza się, że z trudem można znaleźć coś dla siebie w gąszczu wiadomości o najciekawszych atrakcjach i najnowszych wydarzeniach kulturalnych bądź sportowych w Małopolsce.

Atrakcje w Małopolsce – poznaj stronę przygotowaną specjalnie dla turystów

Aby przybliżyć zainteresowanym ciekawe miejsca turystyczne tego regionu, przygotowano portal visitmalopolska.pl. Znajdziesz tu wiadomości nie tylko o najciekawszych zabytkach oraz miejscach w tym województwie, ale też o wystawach i wydarzeniach sportowych, folklorystycznych czy kulturalnych organizowanych na jego obszarze. Strona prowadzona jest Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach projektu MSIT, a więc Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. Co znajdziemy w witrynie? Osoby planujące pobyt w Małopolsce o razu na stronie głównej dostrzegą mapę, na której szybko znajdą hotele, motele i kempingi, Centra Informacji Turystycznej, a także muzea i zabytki położone w miastach województwa. Portal pomaga zaplanować wizytę na południu Polski też pod względem logistycznym, podając informacje zarówno o wypożyczalniach pojazdów i parkingach, jak i o lotniskach i dworcach. Ponadto dla osób, które z różnych przyczyn nie mogą zobaczyć Małopolski na własne oczy, portal przygotował wirtualne spacery prezentujące między innymi trasy rowerowe, czar parków krajobrazowych i narodowych oraz zamek na Wawelu.

Portal o ciekawych miejscach Małopolski nie zapomina zagranicznych odwiedzających

Strona visitmalopolska.pl nie zapomina także o zagranicznych przyjezdnych, którzy ochoczo zjeżdżają do Krakowa, Zakopanego czy mniejszych południowych miejscowości. Wiadomości znajdujące się na portalu publikowane są więc w języku angielskim, ale także w m.in w języku niemieckim, francuskim, rosyjskim i hiszpańskim. Niesłychanie wartościowa dla cudzoziemców może być też podstrona Rozmówki, gdzie poznają podstawowe wyrażenia i sformułowania, które pozwolą im porozumieć się z Polakami w rozmaitych sytuacjach, które mogą ich spotkać podczas wizyty naszym kraju. Turyści z zagranicy znajdą tu wykaz ambasad oraz konsulatów zlokalizowanych na obszarze Małopolski.

Lokalizacja:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego