wycieczka w alpy astriackie

Wyprawa w Alpy – wycieczka dla aktywnych podróżników

Sympatycy gór, którzy poznali już dokładnie każdą trasę w w Sudetach, w Karpatach i w Górach Świętokrzyskich, częstokroć zaczynają wypatrywać nowych wrażeń i kartkują oferty wypraw w inne łańcuchy górskie Europy. Licznych z nich skusi wyjazd w Alpy, gdzie przypuszczalnie pierwszy raz w życiu zmierzą się z trekkingiem lub narciarstwem wysokogórskim.

Malownicze szczyty Alp – marzenie wspinaczy ze wszystkich stron świata

Alpy są najwyższym górskim łańcuchem w Europie, który obejmuje swoją powierzchnią parę europejskich krajów, m.in. Austrię, Niemcy, Szwajcarię oraz – naturalnie – Francję, gdzie znajduje się najwyższy wierzchołek górski Starego Kontynentu, czyli Mont Blanc, znany też jako Dach Europy (ma on 4808 m n.p.m.). Jednak to nie jedyny czterotysięcznik w Alpach – pozostałe zjawiskowe wierzchołki, o których pokonaniu fantazjują wspinacze z całego globu, to na przykład Weisshorn – 4506 m n.p.m., Nordend – 4609 m n.p.m. czy Signalkuppe – 4554 m n.p.m., jak również inne znaczące dla alpinizmu szczyty, jak Piz Badile albo szczyty grani Grandes Jorasses. Wyróżnia się wyższe Alpy Zachodnie oraz niższe Alpy Wschodnie.

Wycieczki w Alpy – jedyne w swoim rodzaju doświadczenie

Jakie wyprawy w Alpy oferują rodzimi organizatorzy trekkingów i wycieczek w góry? Jest sporo atrakcyjnych propozycji przeznaczonych dla pasjonatów gór o różnym poziomie zaawansowania. Ci, którzy nie mieli wcześniej kontaktu z narciarstwem wysokogórskim, jednak mogą pochwalić się stosowną kondycją fizyczną i nabyli już odpowiednie umiejętności narciarskie, mogą zapisać się na tygodniowy skitour po terenach włoskiego Południowego Tyrolu. Natomiast do bardziej zaawansowanych kierowane są wypady na via ferraty w Austrii powiązane ze szkoleniami pod okiem instruktora-przewodnika, pomaga podwyższać swoje umiejętności. Tym, którym zależy zwłaszcza na zdobycie wiedzy, rekomendujemy Projekt 6000, który trwa 10 dni i ma na celu opanowanie podstaw prawidłowego przemieszczania się w górach wysokich. Bezsporną zaletą tych wypraw jest to, że odbywają się w niedużych, maksymalnie siedmioosobowych grupach, co sprawia, iż każdy z partycypantów może liczyć na całkowitą uwagę instruktorów.

Z najlepszymi szkoleniowcami i przewodnikami, wyprawa w Alpy będzie oszałamiającym przeżyciem, przynoszącym radość z przełamywania własnych ograniczeń, jak również rozpalającym ochotę na więcej.

Lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]