Kabel koncentryczny – co to jest i do czego służy?

Chcesz zamówić kabel koncentryczny? Skieruj się na tę stronę.

W dużej liczbie domów znaleźć można telewizor. Większość z nas lubi czasami obejrzeć ciekawy dokument bądź profesjonalnie przygotowany serwis o charakterze informacyjnym. By jednak odbieranie programów było możliwe, niezbędne jest zamontowanie odpowiedniego podłączenia. Wykorzystuje się do tego celu między innymi kable koncentryczne, które dzisiaj znaleźć można bez najmniejszych problemów w sklepach , które oferują elementy do odbioru telewizji.

Kabel koncentryczny – podstawowe parametry

W sprzedaży znaleźć można na chwilę obecną rozmaite kable koncentryczne, które cechują się nieco innymi właściwościami. Elementarny podział rozróżnia kable koncentryczne zewnętrzne oraz wewnętrzne. Każdy kto potrzebuje kabel koncentryczny bez najmniejszych wątpliwości musi spojrzeć na jego najbardziej istotne właściwości. Istotne są dopasowanie i tłumienie, które zapewnia odbiór telewizji na doskonałym poziomie. Najlepszym produktem są kable cechujące się konstrukcją Tri–Shield. Jej wykorzystanie powoduje, iż przewód odznacza się klasą „A” ekranowania i ochrania sygnał przed zakłóceniami o charakterze zewnętrznym, które mogą znacząco wpływać na ostrość odbioru. Kable koncentryczne najlepszych firm bardzo dobrze sprawdzają się nie tylko w modernizacji, ale także przy rozbudowie sieci kablowych tak małych, jak i dużych operatorów. Znaczna część kabli koncentrycznych opracowana została zgodnie z wyśrubowanymi rygorami produkcji. Za sprawą tego wahania parametrów w ich przypadku są zwykle niewielkie lub nie ma ich wcale.

Kabel koncentryczny – jakiego typu materiałów używa się do jego wyprodukowania?

Kable koncentryczne stanowią połączenie elementów różnego typu. Najczęściej rdzeń produkowany jest z miedzi. Miedź jest materiałem bardzo trwałym, który nie traci posiadanych właściwości nawet po długim czasie używania. Jeśli idzie o kable przeznaczonych do stosowania w warunkach zewnętrznych, do wyprodukowania płaszcza stosuje się materiały niewrażliwe na wpływ niekorzystnych czynników pogodowych.

Lokalizacja:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]