Kilimandżaro – wyprawa, która może zmienić Twoje życie

Wszystko, czego trzeba dowiedzieć się o Kilimandżaro wyprawa, uzyskasz na www.exploruj.pl/wyprawy/kilimandzaro-mount-meru-i-safari-w-afryce/.

Sięganie po wierzchołki gór to marzenie licznych turystów, którzy uwielbiają ekstremalne wyzwania. Silnych doznań na pewno zapewni wyprawa na Kilimandżaro.

Z jakiego powodu warto podjąć się w wyprawie na Kilimandżaro?

Zlokalizowany w Tanzanii szczyt jest najwyższą górą Afryki – wznosi się nieomal 6 km nad poziom morza. Obieżyświatów przyciągają w głównej mierze malownicze widoki, możliwość obserwacji egzotycznych zwierząt w ich naturalnym otoczeniu, a także kurczące się już lodowce. W skład masywu wchodzą trzy góry będące pozostałością po wulkanach – Shira, Mawenzi oraz Uhuru. Wyprawa na najwyższy afrykański szczyt wymaga właściwej preparacji – ze względu na sporą wysokość istnieje zagrożenie rozwinięcia się choroby wysokościowej, a niestabilne warunki atmosferyczne powodują, iż zdobycie masywu jest dla turystów trudnym zadaniem. Osoby pragnące wziąć udział w wyprawie muszą charakteryzować się solidną kondycją fizyczną i psychiczną, które umożliwią maszerowanie przez blisko 7 do 8 godzin dzień za dniem.

Co należałoby wiedzieć przed wejściem na Kilimandżaro?

W toku przygotowywania się do wyjazdu na Kilimandżaro trzeba poddać się obowiązkowemu szczepieniu przeciw febris flava, po którym pacjent odbiera tzw. Żółtą Książeczkę. Przed wyjazdem powinno się również wyposażyć się w medykamenty o działaniu przeciwmalarycznym. Przed rozkwitem choroby uchroni także właściwa profilaktyka – zastosowanie środków odpędzających owady, a także nakładanie okrycia wierzchniego przykrywającego ramiona i nogi. A w jaki sposób uchronić się przed rozwojem choroby wysokościowej? Wejście na wierzchołek Kilimandżaro należy poprzedzić odpowiedniej długości aklimatyzacją, która przyzwyczai organizm do niższego ciśnienia atmosferycznego.

Lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]