Najlepsze trasy rowerowe

Najładniejsze trasy rowerowe Małopolski

Małopolska może poszczycić się ogromną rozmaitością geograficzną naturalną oraz pięknymi widokami. Kolosalne wrażenie robią w szczególe góry, których w Małopolsce nie brakuje – ale nie tylko. Dużo z efektownych miejsc wolno odwiedzić rowerem. Opisujemy najpiękniejsze trasy rowerowe w Małopolsce!

Małopolska na rowery! / Małopolska – szlaki rowerowe / Małopolska – najładniejsze trasy rowerowe / Trasy i szlaki rowerowe – Małopolska

Trasy oraz szlaki rowerowe w Małopolsce są niesłychanie zróżnicowane. Odszukamy tu zarówno takie szlaki rowerowe, które są kłopotliwe technicznie, jak i trasy idealne do jazdy z dzieckiem. Przykładem tej ostatniej jest VeloKrynica, łącząca Muszynę z Krynicą. Tereny są nadzwyczaj malownicze, a trasa rowerowa odseparowana od ruchu samochodowego, co umożliwia beztroską jazdę oraz podziwianie widoków.
Jako że wymieniamy najpiękniejsze trasy rowerowe w Małopolsce, nie możemy nie wspomnieć o trasie VeloDunajec, którą co poniektórzy nazywają wprost wizytówką Małopolski. Po drodze napotykamy dużo atrakcji, pomiędzy innymi Zakopane, Jezioro Czorsztyńskie, zamek w Nidzicy, Jezioro Rożnowskie, ale prawdopodobnie największą z nich jest wyprawa szlakiem biegnącym przełomem Dunajca. Tutejsze panoramy są pamiętne!
Inną trasą rowerową, jaka należy do najpiękniejszy w Małopolsce – a przy tym w największym stopniu kultowych oraz najchętniej odwiedzanych – jest VeloCzorsztyn. Ten szlak rowerowy biegnie naokoło Jeziora Czorsztyńskiego. Jego pozytywem – prócz pięknych widoków (i to obojętnie od pory roku) – jest zachwycająca nawierzchnia i mnogość atrakcji oraz bogate zaplecze gastronomiczne.
Małopolska na rowery! Na zakończenie wspomnijmy o jednym z najsłynniejszych szlaków turystycznych w Polsce – Szlaku Orlich Gniazd, ma on albowiem własny rowerowy wariant. Ten trakt rowerowy gwarantuje takie atrakcje jak malownicze ruiny zamków oraz atrakcyjna natura, lecz również przewyższenia oraz trudności techniczne na trasie.