Tenis dla dzieci Kraków

Szukasz pomocy specjalistów z szkoły tenisa dla dzieci Kraków? Dobrze trafiłeś! Zajrzyj na https://www.teniskrakow.pl/treningi/.

Aktywność fizyczna jest potrzebna oraz zalecana w każdej formie, natomiast nie wszystkie dzieci lubią aktywność, w postaci zażywania ruchu. Jak zachęcić je do wysiłku? Do wyboru jest mnóstwo ciekawych form, wśród których znajduje się też tenis dla dzieci. Jest to nie tylko oryginalny sposób wykorzystania czasu, ale jest także interesującą zachętą dla najmłodszych, które nie lubią ćwiczeń fizycznych. Można rozważyć w miarę wczesne rozpoczęcie doświadczenia z tenisem, bo już 4-latki mogą uczestniczyć w zajęciach. Początkujący tenisista będzie potrzebował specjalistycznego zestawu, który zagwarantuje mu komfort gry, efektywną naukę oraz zadowolenie.

Tenis dla dzieci – jak rozpocząć?

Gdy już zdecydowaliśmy się na rozpoczęcie gry w tenisa z naszym dzieckiem, czas na dobór sprzętu do gry. Musimy dokładnie przemyśleć zakup, ponieważ strój do tenisa, buty, a przede wszystkim rakieta będzie miała ogromny wpływ na postępy nauki. Tenis to niezwykle trudna technicznie gra, a więc dobrze przygotować się do treningu. Szeroki asortyment wielu sklepów umożliwia nam wybór idealnej rakiety. Przy podejmowaniu decyzji należy kierować się wiekiem dziecka oraz jego możliwościami fizycznymi. Nie ma sensu kupować rakiety zbyt ciężkiej lub za dużej, ponieważ uniemożliwi to pełne wykorzystanie profitów jakie daje gra w tenisa. Warto sprawdzić wcześniej, jakie parametry powinna posiadać dziecięca rakietka, np. dziecko w wieku 4-6 lat powinno używać takiej o wadze ok. 180g oraz 21 cali. Tak samo ważną kwestią jest wybór rączki do rakiety. Co więcej warto pamiętać o odpowiednim naciągu rakiety, który także wpływa na proces nauki gry. Jeśli nie wiemy, jakie parametry są właściwe dla dziecka należy zwrócić się o pomoc do sprzedawcy, który skutecznie zasugeruje w sprawie doboru sprzętu. Przydatne są również informacje zawarte na każdej rakiecie. Tenis dla dzieci jest wartościowym doświadczeniem, jednak tylko gdy zadbamy o odpowiednie warunki gry naszego dziecka.

Tenis dla dzieci – z grupą, czy indywidualnie?

Gra w tenisa to jedna z dyscyplin, w których mistrzowie zaczynali bardzo wcześnie. Najmłodsi uczą się szybko, a więc na pierwsze zajęcia mogą uczęszczać już 4-latki. Problemem, który nierzadko pojawia się w pierwszej kolejności jest kwestia: uczyć się indywidualnie, czy grupowo.

Korzyści grupowych lekcji tenisa

Tenis dla dzieci to doskonała możliwość do nawiązywania znajomości, poznawania różnych stylów gry. Co więcej tenis w grupie gwarantuje świetną atmosferę oraz mobilizującą rywalizację sportową.

Plusy indywidualnych lekcji tenisa

Lekcje indywidualne są kierowane do osób, którym zależy na rozwoju pod kątem własnych możliwości oraz potrzeb. Pod okiem kompetentnego trenera dziecko rozwija swoją taktykę i technikę gry.

Lokalizacja:
Szkoła tenisa w Krakowie
Teniskraków Maciej Nowacki
ul. Bandurskiego 24
31-515 Kraków

Mob.: +48 505 530 053
E-mail: [email protected]