Trasy wokół znanych ośmiotysięczników – o wyprawach w Himalaje

W tym miejscu poznasz korzystną ofertę wycieczki w Himalaje.

Himalaje razem z położonym w pobliżu pasmem Karakorum to góry owiane legendą. Wpływa na to mnóstwo czynników – przede wszystkim fakt, iż są to najwyższe pasma górskie na świecie i to , rzecz jasna, tam znajdują się wszystkie ośmiotysięczniki. Trzeba wspomnieć również o ekstremalnej trudności poniektórych szczytów i tym, iż to właśnie Himalaje są areną zmagań doświadczonych wspinaczy z całego globu. Nie zadziwia nas stąd zainteresowanie, jakie budzą wyprawy w Himalaje też pośród zwykłych turystów.

Trekking w Himalajach – zaufaj doświadczonym przewodnikom

Na wstępie warto zaznaczyć, iż jeśli idzie o trekking, Himalaje oraz Karakorum są najtrudniejszymi łańcuchami – nawet, gdy wyprawa nie wiąże się ze zdobywaniem danego wierzchołka. Kłopoty powoduje również samo opracowanie podróży – rezerwacja biletów czy zdobycie pozwolenia i wizy. Dlatego najodpowiedniejszym wyjściem będzie skorzystanie z usług firm organizujących trekkingi w wysokich górach. Dodatkowym atutem jest opieka profesjonalnych przewodników (w tym polskojęzycznych), dzięki czemu trekking w Himalajach będzie bezpieczny nawet dla osób, nie mających praktyki w wędrówce po wysokich górach.

Trekking w Himalajach – nie tylko dla profesjonalistów

Z oczywistych przyczyn osoby podczas swojego pierwszego wyjazdu w Himalaje albo Karakorum rzadko podejmują decyzji o zdobyciu ośmiotysięcznika. Nie oznacza to jednak, iż te góry znajdują się poza ich zasięgiem, ponieważ nieraz przygotowywane są trekkingi w pobliżu takich szczytów jak Annapurna, Everest czy Lhotse. Na biorących udział w tych wycieczkach czeka nie tylko okazja do przezwyciężenia swoich słabości, ale również możliwość obserwacji powszedniego życia Nepalczyków oraz podziwianie nieprzeciętnych widoków, jak , przykładowo, lodospad Khumbu u stóp Everestu.

Lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]