Trekkingi – poznaj góry inaczej niż zwykły turysta

Na https://www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/trekkingi/ odnajdziesz pełną ofertę trekkingów górskich.

Górskie wypady mogą przybierać różne postaci. Od krótkich spacerów po łatwych szlakach w bezpiecznym sąsiedztwie schronisk turystycznych, przez wielogodzinne, piesze wędrówki po trasach klasyfikowanych wyżej pod względem skomplikowania, aż po wymagające trekkingi. By uczestniczyć w tych ostatnich, potrzebna jest praktyka w poruszaniu się po górach (po oznaczonych trasach, jak i poza nimi), co najmniej dobra kondycja, a także zdolność posługiwania się sprzętem turystycznym oraz wspinaczkowym. Jakkolwiek w zamian za niejednokrotnie gigantyczny nakład pracy otrzymujemy możliwość podziwiania niesamowitych widoków i obcowania z dziewiczą przyrodą.

Trekkingi – stopnie trudności

Skala trudności technicznej jest zależna od terytorium, przez które prowadzą trekkingi. Zawodowcy rozróżniają 3 poziomy trudności wycieczek w rejony górzyste. W trekkingach pierwszego stopnia partycypować mogą wszyscy, którzy mają dobrą kondycję, a ich zdrowie nie jest przeciwwskazaniem do intensywnej aktywności. Kolejny poziom trudności wymaga dobrej sprawności fizycznej i co najmniej minimalnej praktyki w górach – na przykład w Karpatach. Trzeci stopień to wyprawy dla osób ze znakomitą kondycją, znajomością charakteru wysokich łańcuchów górskich i umiejących używać sprzęt, a także nieobawiających się ciężkich warunków biwakowania podczas kilkudniowej wędrówki.

Dokąd udać się na trekking?

Trekkingi można praktykować we wszystkich górach. W Polsce miłośnicy tego typu rozrywki w najwyższym stopniu upodobali sobie trasy tatrzańskie. Jeżeli natomiast chodzi o inne góry Europy, największym powodzeniem szczycą się leżące na granicy z Azją Ural i Kaukaz, Alpy, wschodnia część Karpat oraz Góry Przeklęte na Bałkanach. Najbardziej zaawansowane w trekkingu osoby powinny z kolei sprawdzić swoje umiejętności podczas wycieczki w Karakorum, Andach lub Himalajach.

Lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]