Czego maluchy uczą się podczas warsztatów kulinarnych dla dzieci?

Pełna oferta kursu gotowania dla dzieci.

Dzieci kochają uczestniczyć w gotowaniu – wybierać i przynosić składniki czy ozdabiać wypieki. Chcesz wykorzystać zapał kulinarny swojego malucha? Poznaj kursy gotowania dla dzieci. Tutaj dowiesz się, czego uczą takie lekcje.

Zalety kursu gotowania dla dzieci

Warsztaty kulinarne dla dzieci mogą uczestniczyć pociechy w wieku od sześciu do dziesięciu lat. W czasie kursu dzieci nie tylko nabywają przydatne umiejętności, ale także uczą się samodzielności oraz kształtują swoją pomysłowość. A w tym samym czasie kapitalnie się bawią. Wybieranie i mieszanie ingredientów, łączenie ciekawych smaków i nauka prostych przepisów – całość sprawia, że maluchy z zapałem gotują i są bardziej świadome w kuchni. Dzieci zapoznają się również z zasadami, jakie trzeba stosować w kuchni, co korzystnie podnosi ich bezpieczeństwo w trakcie gotowania. W warsztatach mogą też asystować rodzice, toteż jest to doskonała okazja do spędzenia wspólnie popołudnia z dzieckiem. Rodzice mogą przyglądać się kulinarnym wysiłkom swoich dzieci, a później spróbować tego, co upichciły.

Warsztaty kulinarne dla dzieci – nawet dla nieposłusznych maluchów

Warsztaty trwają trzy godziny i odbywają się w Krakowie. W czasie warsztatów uczestnicy szykują danie główne i deser. Mali uczniowie kuchennego rzemiosła mogą wybrać specjały włoskiej kuchni – przygotować apetyczny makaron na słono lub słodko, albo podjąć próbę upieczenia przystrojonej świeżymi składnikami, pachnącej tradycyjnej pizzy. W czasie kursu dzieci przygotowują też pyszną deser – mus z mascarpone i polewą. Nauka połączona z zabawą to najlepsza metoda na spędzenie wolnego czasu, a własnoręczne szykowanie ukochanych potraw niesie pociechom mnóstwo satysfakcji. Nawet najbardziej niepokorny maluch będzie z zaangażowaniem uczestniczył w pieczeniu znakomitej pizzy czy dekorowaniu deseru. Warsztaty kulinarne dla dzieci są organizowane przez profesjonalnego szefa kuchni, który ma wieloletnie doświadczenie oraz bardzo dobry kontakt z maluchami.

Lokalizacja:
Warsztat Qulinarny
ul. Okulickiego 51 lokal 282
31-637 Kraków

Mob.: +48 662 311 637, +48 507 771 680
E-mail: [email protected]