Do kogo kierowane są kursy modelowania 3D?

Dowiedz się więcej o kursie modelowania 3D.

Świat rysunku nieustannie się przekształca i coraz częściej artyści porzucają dotychczasowe metody na rzecz tworzenia swoich prac tylko cyfrowo. Współczesne oprogramowanie graficzne daje twórcom nie tylko swobodę wykonywania ilustracji 2D, ale też modelowania trójwymiarowych obiektów. Rozpoczęcie przygody z modelowaniem 3D nie generuje w tej chwili wielkich wydatków – można bowiem pobrać program Blender, który daje szerokie możliwości tworzenia animacji i obrazów 3D, a który zarazem jest zupełnie bezpłatny.

Nauka funkcji Blender 3D na własną rękę może być frustrująca

Obsługę każdej aplikacji można opanować samemu, niemniej jednak proces ten ciągnie się w takim przypadku dłużej i nieraz bywa bardzo irytujący. Z tego też powodu zapisanie się na kurs modelowania 3D przyniesie dużo korzyści głównie osobom, które niedawno poznali Blender. Zaznajamianie się z poszczególnymi funkcjami oraz narzędziami czy nanoszenie różnorodnych efektów i tekstur na modelowany przedmiot będzie szybsze, jeżeli będzie prowadzone pod okiem znającego program instruktora. Nauczyciel na bieżąco prowadzi korektę projektów tworzonych przez kursanta zwracając uwagę na detale, które warto dopracowac oraz sugerując ku temu stosowne drogi. Jak w wypadku każdego kursu najlepiej, by był on prowadzony w małych zespołach, co pozwoli nauczycielowi na poświęcenie każdemu kursantowi należytej uwagi.

Modelowanie w Blenderze 3D umiejętność pożądana w w branży gier wideo i projektowej

Tworzenie animacji oraz modeli 3D jest współcześnie zdolnością pożądaną i cenioną szczególnie w świecie gier komputerowych, filmu i projektowania. Opanowanie programu Blender 3D daje zatem sporo nowych możliwości zawodowych. W trakcie kursu można stworzyć wstępne profesjonalne prace, które później można śmiało dodać do swojego portfolio. Nie znaczy to natomiast, że kursy modelowania 3D przeznaczone są wyłącznie do osób, które chcą pracować zawodowo m.in. w branży filmowej i łączą z tym swoją przyszłość zawodową. Duża liczba uczestników tego typu kursów to po prostu hobbyści oraz artyści pragnący rozwinąć swoje obecne umiejętności lub spróbować nowych form ekspresji.

Lokalizacja:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]