Kurs akwareli – nic nie zastąpi pracy pod okiem instruktora

Nauka malowania akwarelami - sprawdź informacje o ofercie na domin-krakow.pl/kurs-akwareli/.

Malowanie akwarelami jest popularną metodą artystycznego przejawiania własnego ja i nie ma potrzeby być w tym świetnym, żeby czerpać z tego radość każdego dnia. Dla wielu ludzi jest to wszak wyłącznie droga do zrelaksowania się po trudnym dniu w pracy albo pasja i nie oczekują oni osiągnięcia w tej dziedzinie doskonałości. Lecz jeżeli pragniesz poznać nowe techniki, należy postawić na kurs malowania akwarelami.

Nie tak prosto kontrolować akwarele – postaw na naukę malowania akwarelami

Akwarele to wbrew pozorom nie są proste farby. Efekt końcowy sprawia wrażenie bardzo lekkiego i banalnego do uzyskania, jednak jest wynikiem kilku czynników, o których młody artysta zwykle niewiele wie. Dużą rolę w samym toku tworzenia ma też koincydencja – akwarele to farby, nad którymi trudno jest zapanować i nawet twórcy od lat biegli w tej technice nigdy nie są pewni tego, że obraz zawsze będzie idealnie taka, jak zaplanowali. Kurs malowania akwarelami to kapitalne miejsce, żeby rozpocząć swoja przygodę z tą techniką malowania i zyskać przydatną elementarną wiedzę niezbędną do odnalezienia w sobie pasji do farb akwarelowych. Wszyscy są tu mile witani, obojętnie, czy podjęli już próby z akwarelami, czy to ich pierwszy kontakt z tym typem farb. Dydaktycy kursu podczas pierwszych godzin starannie wyjaśniają cechy akwareli, ogromne spektrum technik ich używania oraz rodzaje papieru, który wykorzystuje się w malarstwie akwarelami i jego wpływ na finalny wygląd pracy.

Nauka malowania akwarelami – to się opłaca?

W czasie powszechności internetu nie ma przeszkód, żeby odszukać a następnie obejrzeć tutoriale, które pokazują jak malować akwarelami. Niemniej jednak nigdy nie będzie to jednoznaczne z partycypacją w kursie malowania akwarelami pod okiem biegłego nauczyciela ze szkoły rysunku i malarstwa. W wartościowej szkoleniu z technik artystycznych potrzebne są wytyczne, które kursanci dostają od instruktorów w trakcie tworzenia prac. Te korekty umożliwiają sprawniej rozwijać umiejętności, a uczeń nie musi głowić się nad tym, gdzie popełnił błąd, który sprawił, że dany efekt nie dał rezultatów jakie powinien. Oprócz tego lekcje z grupą innych osób o podobnych pasjach formuje przyjazną aurę wsparcia, które jest niesłychanie ważne w stymulacji do ciągłego rozwoju artystycznego. Partycypacja w merytorycznej analizie prac innych kursantów, pomaga z kolei we krytycznej ocenie swoich prac już ukończeniu kursu.

Lokalizacja:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]