Malarstwo cyfrowe – jakich narzędzi potrzebujesz i gdzie znaleźć kurs?

Więcej w temacie digital painting kurs na https://digitalownia.pl.

Sztuki plastyczne nie pozostają w tyle i od końca XX wieku próbują dotrzymać kroku rozwojowi cyfrowemu. Zdolność malowania tradycyjnymi sposobami teraz nie jest już jedynym warunkiem, żeby zdobyć pracę w branży gamingowej bądź filmowej, bowiem te sektory rozrywki w procesie opracowania koncepcji świata przedstawionego i postaci wykorzystują przeważnie profesjonalne oprogramowanie. Wiedząc o tym duży odsetek młodych artystów zaczynając swoją przygodę z rysunkiem błyskawicznie sięga po popularne programy, używane na co dzień w malarstwie cyfrowym.

Współczesne narzędzia do digital paintingu

Istnieje kilka programów wykorzystanych współcześnie do tzw. digital paintingu, czyli malarstwa komputerowego. Jednym z najstarszych z nich jest Photoshop od Adobe, który pomimo że powstał jako software do retuszu fotografii, błyskawicznie został podstawowym narzędzie artystów oraz game devów. Wraz z sukcesem Photoshopa pojawiły się kolejne pokrewne programy, jak np. Krita, Corel Painter czy GIMP, w których dzięki zastosowaniu przeróżnych cyfrowych pędzli można stworzyć prace wyglądające jak malunki wykonane akwarelami, gwaszem lub farbami akrylowymi. Digital painting zapewnia twórcom ogromną wolność – artysta ma możliwość modyfikowania nietrafionych maźnięć pędzla, ale też ponosi mniejsze wydatki. Cyfrowe farby przecież się nigdy nie wyczerpują!

Wybierz kurs digital paintingu online z opcją konsultacji z autorem kursu

Zasadniczo nauka digital paintingu przebiega tak jak poznawanie tradycyjnych technik malarstwa. Rzecz jasna pierwsze próby warto podjąć samemu, lecz by rozwinąć jak najlepiej swoje umiejętności, a jednocześnie poznać wszelkie funkcje oprogramowania oraz przydatne triki używania pędzli, należy zapisać się na kurs opracowany przez wykwalifikowanego instruktora. Jeśli w pobliżu twojego zamieszkania nie funkcjonuje szkoła rysunku, która prowadzi lekcje digital paintingu, możesz kupić dostęp do najrozmaitszych video kursów Adobe Photoshop przez internet. Zróżnicowanie technik jakie omawiają takie kursy jest ogromne i nie uczą one jedynie podstawowych funkcji programu. Kluczowe jest natomiast, by postanawiając o zakupie kursu digital paintingu online znaleźć taki, który umożliwia kursantowi skontaktowanie się z twórcą kursu.

Lokalizacja:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]