Zabieg CGF – coś więcej niż wampirzy lifting

Skieruj się na https://revitae.com.pl/zabiegi/medycyna-estetyczna/cgf-skoncentrowane-czynniki-wzrostu/, aby uzyskać informacje o CGF w Kielcach.

Gdy skóra traci jędrność i stopniowo pojawiają się się na niej zmarszczki, mnóstwo osób zaczyna rozmyślać jak przystopować bezlitosny proces starzenia się. Rewitalizacja komórek skóry dekoltu, twarzy, szyi, a także dłoni, możliwa jest dzięki różnym zabiegom z zakresu medycyny estetycznej, pośród których coraz popularniejszy jest zabieg CGF, w którym używane są skoncentrowane czynniki wzrostu i komórki macierzyste. Ze względu na to, iż preparaty używane do ostrzykiwania skóry podczas zabiegu CGF uzyskuje się z krwi pacjenta, nierzadko zabieg ten zestawiany jest z “wampirzym liftingiem”.

Skoncentrowane czynniki wzrostu CGF – z czego się je pobiera?

Przed przystąpieniem do zabiegu rewitalizacji skóry, specjalista pobiera od pacjenta krew (ok. 30 ml). Do probówek z pobraną krwią dodaje się antykoagulant, a w kolejnym kroku przenosi się je do separatora komórkowego i odwirowuje kilkanaście minut. Po odwirowaniu w probówkach zauważalne są rozdzielone warstwy osocza bogatopłytkowego (CGF), osocza ubogopłytkowego (PPP), komórek macierzystych CD34, jak również płytek krwi, z czego podczas zabiegu CGF konieczne są wyłącznie trzy pierwsze. Specjalista sporządza frakcję żelową, do czego wykorzystane jest osocze ubogopłytkowe, a następnie znad odseparowanej warstwy płytek krwi pobiera skoncentrowane czynniki wzrostu CGF wraz z komórkami macierzystymi. Ostudzony żel albuminowy łączy się z osoczem bogatopłytkowym z komórkami macierzystymi i w ten sposób wykonuje się końcowy preparat, który wprowadza się w skórę pacjenta za pomocą „tępej igły”.

Zabieg CGF – regeneracja skóry i redukcja drobnych zmarszczek

Zabieg CGF podnosi sprężystość skóry, odżywia ją i rewitalizuje oraz minimalizuje niezbyt głębokie zmarszczki. To m.in. zasługa znajdujących się w preparacie komórek macierzystych, które powodują wzrost produkcji włókien kolagenowych oraz elastynowych. Pacjenci, którzy zdecydują się na zabieg CGF, powinni mieć świadomość, iż w pierwszym etapie wykonuje się go 3-krotnie w interwale co 6 tygodni, a następnie specjaliści zalecają powtórne zabiegi średnio co pół roku.

Lokalizacja:
“Re vitae” Centrum Medycyny Estetycznej i Chirurgii Plastycznej
ul. Wojska Polskiego 60
25-389 Kielce

Mob.: +48 664-029-922
E-mail: [email protected]