Drewniane panele podłogowe – poznaj zasady ich montażu

Znajdź podłogi drewniane na www.balticwood.pl.

Panele podłogowe prezentują się równie dobrze, co drewniane podłogi, a są od nich znacznie tańsze. Atrakcyjne ceny to tylko jedna z wielu zalet paneli podłogowych – ich ułożenie jest bowiem banalnie łatwe, więc wszyscy uporamy się z tym zadaniem bez korzystania z usług profesjonalistów. Jak więc zamontować panele podłogowe?

Jaki grunt pod panele podłogowe?

Panele podłogowe nie lubią wody – poziom wilgoci nie może być większy, niż 3%. Powinieneś pamiętać również o odseparowaniu paneli od podłoża – najlepiej sprawdzi się tu folia paroizolacyjna o grubości minimum jednej piątej milimetra oraz wełna kamienna. Nigdy nie układaj paneli kupionych kilka godzin temu – trzeba odczekać kilka dni, aż dobrze wyschną. Wszystko gotowe?

Montaż paneli podłogowych

Zabierając się za układanie paneli, pamiętaj o najważniejszym – panele podłogowe powinieneś montować startując z rogu pokoju. Przed ich położeniem, sprawdź, czy nie są zepsute, gdyż potem mogą pojawić się problemy z ich reklamacją. Zadbaj też o temperaturę podłoża – koniecznie musi przekroczyć 15 stopni Celsjusza. Układaj je wertykalnie do okna, a w wąskich pomieszczeniach – zgodnie z orientacją fasad. Zepniesz je używając specjalnych klików – to bezawaryjne i nieskomplikowane rozwiązanie.

Zachowaj odstępy przy ścianach

Wyprodukowane z materiałów drewnopochodnych, panele podłogowe zmieniają swój rozmiar w zależności od zmian klimatu w domu. Nie zapominaj więc o szczelinach dylatacyjnych o szerokości minimum jednego centymetra, do których zakrycia doskonale nadają się listwy podłogowe.

Lokalizacja:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]