Projektowanie gabinetów lekarskich. O czym trzeba pamiętać aranżując gabinet?

Aranżacja gabinetu lekarskiego - usługa na miarę waszych potrzeb.

Planowanie gabinetu medycznego to nie wyłącznie sprawa estetyki oraz wizerunku, ale również wiedzy. Odpowiednio zaprojektowany gabinet powinien gwarantować komfort zarówno pacjentom, jak również personelowi, jednak też spełniać normy. O czym należy pamiętać, tworząc gabinet i komu należałoby to zadanie powierzyć?

Planowanie gabinetów lekarskich – nie taka łatwa sprawa / Planowanie wnętrz gabinetów lekarskich to nie taka prosta sprawa / Organizacja wnętrza gabinetu medycznego nie jest prosta

Dobrze zaprojektowany gabinet medyczny ma obowiązek spełniać kilka warunków:

  • być komfortowy dla pacjentów i dla personelu,
  • gwarantować bezpieczeństwo świadczonych usług,
  • ładnie się prezentować,
  • spełniać standardy.

Gabinet lekarski jako miejsce użyteczności publicznej musi być zaprojektowany zgodnie z rozporządzeniami. To oznacza, że:

  • minimalna przestrzeń gabinetu musi mieć 12 m2 dla indywidualnej praktyki lekarskiej i gabinetu stomatologicznego lub też 15 m2 dla gabinetu doktora rodzinnego,
  • drzwi do gabinetu powinny mieć min. 95 cm szerokości,
  • toaleta powinna posiadać taką powierzchnię, która umożliwia pełny obrót wózka inwalidzkiego,
  • podłoga musi być antypoślizgowa, łatwo zmywalna, odporna na działanie specjalistycznych specyfików chemicznych oraz niechłonąca środków organicznych,
  • ściany w sąsiedztwie ujęcia wodnego muszą być zabezpieczone do wysokości 1,6 m powierzchnią trwałą oraz nienasiąkliwą.

Planowanie wnętrz gabinetów lekarskich – komu je zlecić?

Znajomość rozporządzeń to nie wszystko. Osoby specjalizujące się w planowaniu wnętrz gabinetów lekarskich to właśnie dzięki swojemu dużemu doświadczeniu bardzo dobrze wiedzą, które materiały zastosować, aby pomieszczenie spełniało standardy, a jednocześnie przedstawiało się estetycznie i zarazem możliwie jak najbardziej przyjemnie. Eksperci od aranżacji gabinetu medycznego mają także świadomość, które kolory zastosować, aby wywołać pozytywne emocje u pacjentów oraz personelu.

Obok estetyki wybitnie istotna jest także funkcjonalność – dobrze oraz profesjonalnie zaprojektowany gabinet lekarski powinien być bezpieczny i wygodny.

Lokalizacja:
Medic Design
ul. Łukasiewicza 1/A16
31-429 Kraków

Mob.: +48 668 648 646
E-mail: [email protected]