Biuro rachunkowe – partner mikroprzedsiębiorcy

Potrzebujesz skorzystać z oferty biura rachunkowego Katowice? Koniecznie zajrzyj na http://tinyurl.com/yaee2nlf.

Dopilnowanie księgowości w małych przedsiębiorstwach okazuje się zazwyczaj źródłem sporych problemów. Mikrofirmy rzadko są w stanie zatrudnić specjalisty na etat, zaś ich szefowie nie zawsze przygotowani na to, aby sumiennie zarządzać finansami. Na szczęście rozwiązanie tej sytuacji będzie łatwiejsze niż mogłoby się to wydawać – wystarczy tylko postawić na skorzystanie z usług oferowanych przez biuro rachunkowe. Jakie jednak korzyści w ten sposób zyskamy? Jak otrzymać pewność tego, iż jakość współpracy okaże się zadowalająca?

Zalety korzystania z doradztwa biura rachunkowego

Na współpracę z biurem rachunkowym powinniśmy zdecydować się przede wszystkim ze względu na bezpieczeństwo finansów. Jeśli powierzymy budżet przedsiębiorstwa profesjonalistom ds. finansów, otrzymamy pewność, iż ewentualne kontrole US nie zakończą się nałożeniem mandatów. Pomoc świadczona przez biuro rachunkowe to również oszczędność czasu i pieniędzy – nie musimy zajmować się rachunkowością samodzielnie, ani rekrutować do pracy księgowego na stałe. Należy również napomknąć o wygodzie, jaką niosą ze sobą takie usługi. W dzisiejszych czasach nie trzeba już regularnie jechać osobiście do biura rachunkowego, dlatego że wiele spraw można uzgodnić z opiekunem naszego przedsiębiorstwa korzystając z e-maila.

Biuro rachunkowe – które okaże się najbardziej odpowiednie?

Wybierając biuro rachunkowe nie powinno się kierować się wyłącznie jego cennikiem – dziwnie niskie koszty obsługi często oznaczają jej niezadowalającą jakość. Przy wyborze biura rachunkowego sprawdźmy, czy jego eksperci zdobyli właściwe uprawnienia, przykładowo certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych, który wydawało Ministerstwo Finansów do 2014 r. czy też certyfikat księgowego wydawany przez CIK, czyli Centrum Informacji Księgowej. Dobrze też, jeśli biuro rachunkowe poza doradztwem z obszaru finansów, świadczy kompleksowe usługi kadrowe, między innymi opracowanie umów o pracę, zlecenie i dzieło, sporządzanie raportów płacowych czy rozliczanie wyjazdów firmowych.

Lokalizacja:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]