Chcesz zorganizować Wigilię w firmie? Zamów catering świąteczny

Catering świąteczny Katowice - dalsze informacje o tej usłudze poznasz tutaj.

Ostatnie dni roku to okres, który spędza się na ogół z najbliższymi, ale imprezy świąteczne odbywają się również w firmach. Nierzadko kadra firmy aranżuje je sama, osobiście przygotowując bożonarodzeniowe potrawy, jednak w dużych zakładach pracy ten sposób działania się nie sprawdza. By zatem pomóc sobie podczas planowania firmowych obiadów wigilijnych, zarówno na dziesiątki osób, jak i tych mniejszych, polecamy skorzystać z usługi cateringu świątecznego.

Żurek, ryby, pierogi z grzybami i kapustą – o cateringu świątecznym

Rzecz jasna, na bożonarodzeniowym stole muszą zająć swoje miejsce tradycyjne świąteczne potrawy. To przede wszystkim dania rybne, np. chrupiący filet z karpia lub pstrąga, jak również zupy – obligatoryjnie żurek i barszcz czerwony, a opcjonalnie także zupa rybna. Na stole nie powinno brakować też krokietów z grzybami i kapustą, które zwykle serwowane są wraz z wspomnianym już barszczem czerwonym. Firmowa impreza wigilijna nie byłaby kompletna bez zakąsek na chłodno, m.in. bez sałatki śledziowej albo karpia po żydowsku. Powinno się także zatroszczyć się o pyszny specjał na koniec obiadu. Na stół świąteczny rekomendujemy kutię z rodzynkami, makowiec lub lekki sernik.

Firmowy catering świąteczny – dobierz potrawy, które wszystkim będą smakować

Za organizację Bożego Narodzenia w firmie powinno się wziąć się z kilkutygodniowym wyprzedzeniem. Powinieneś uzgodnić termin wydarzenia oraz dopasować go do planów urlopów pracowników. Pozwala to dokładniej ustalić potencjalną liczbę gości uroczystości, a w efekcie ułatwi zamówienie optymalną liczbę porcji. Dobrze jest porozmawiać z załogą o menu i razem dobrać te propozycje z katalogu firmy cateringowej, które wszystkim pasują. Ważne jest również to, by mieć wiedzę czy któryś z pracowników cierpi na uczulenie, np. na orzechy, które używane są w ciastach, lub są w załodze firmy osoby, które nie jadają produktów odzwierzęcych. Dla takich osób należy zamówić potrawy odpowiadające ich diecie. Firmy cateringowe zajmujące się przygotowaniem meny świątecznego przyjmują zlecenia przez większą cześć grudnia, jakkolwiek nie powinno się zabierać się do w ostatniej chwili.

Lokalizacja:
Lastrada Catering Sp. z o.o.
ul. Piastowska 47
30-067 Kraków

Mob.: +48 500 250 967
E-mail: [email protected]