Co zrobić z rupieciami w piwnicy? Zleć wywóz mebli

Na https://maxgruz.pl/oferta/utylizacja-wywoz-mebli/ zamówisz wywóz starych mebli Kraków.

Większość z nas na pewno dobrze zna problem, jakie sprawiają rzeczy, których od dawna już nie używamy, a których nie potrafimy wyrzucić z różnych przyczyn. Najczęściej chowamy je do piwnicy, do komórki lokatorskiej lub na strych, żeby nie zajmowały miejsca w mieszkaniu. Szkopuł jednakże w tym, że po jakimś czasie również w tych pomieszczeniach stają się na tyle zagracone, iż zwyczajne ich użytkowanie okazuje się utrudnione. Dopiero to popycha wielu z nas do dokonania dogłębnych porządków, będących okazją do tego, by uwolnić się od zebranych przedmiotów. Takie duże sprzątanie nierzadko urządzamy także, kiedy dostajemy w spadku po kimś mieszkanie albo kupujemy zaniedbany dom. Warto więc wiedzieć, co zrobić ze zgromadzonymi przedmiotami i jak w mgnieniu oka przeprowadzić wywóz starych mebli ze strychu, piwnicy oraz domu.

Wywóz mebli – poznaj trzy popularne rozwiązania

Śmieci takie jak fragmenty ram okien, sprzęty elektroniczne, połamane meble czy zdemontowane panele podłogowe lub ścienne nie mogą zostać wyrzucone do pojemnika zarezerwowanego na odpady zmieszane. Jeśli musimy je wyrzucić, do wyboru mamy kilka możliwości. Pierwsze to odwiezienie ich na własną rękę do PSZOKU, czyli Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych – wymaga to jednakże posiadania adekwatnie dużego samochodu. Drugie to poczekanie na okresową zbiórkę takich odpadów. Te odbywają się zwykle raz w miesiącu – do czasu zbliżającej się zbiórki jesteśmy zatem zobligowani zagospodarować miejsce na zdeponowanie rupieci o sporej objętości. Najwygodniejsze jest trzecie wyjście – wynajęcie kontenera na śmieci, który po napełnieniu odbierze odnajmujący go podmiot. Zatroszczy się on również o zgodny z prawem recykling zebranych odpadów. Przedsiębiorstwa wypożyczające kontenery często świadczą również profesjonalne wsparcie przy opróżnianiu strychu, komórki lub całego magazynu.

Utylizacja mebli – na czym się opiera?

Jeżeli stare meble zostaną oddane do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych lub firmy trudniącej się się utylizacją na co dzień, nie będą spalone ani nie trafią na składowisko. Po zdemontowaniu ich na elementy podstawowe, a następnie posortowaniu ich według tworzywa, z jakiego są wykonane, mogą zostać ponownie przetworzone, dzięki czemu przyczynią się do stworzenia nowych rzeczy. Utylizacja mebli, a przede wszystkim drewna, z którego w większości są one wykonane, sprowadza się na ogół do ich przekształcenia w płyty wiórowe, które później mogą posłużyć do złożenia kolejnych szaf, stołów lub półek.

Lokalizacja:
MAX-GRUZ
Krakowska 37
30-698 Lusina

Mob.: +48 501 322 008
E-mail: [email protected]