Coaching kariery – nie tylko dla osób rozpoczynających drogę zawodową

Coaching kariery - dowiedz się więcej o ofercie na https://janklusak.pl/oferta/zarzadzanie-kariera/.

Doradztwo zawodowe pozwala ujawnić swoje mocne strony oraz wykorzystać skryty potencjał. Komu pomoże coaching kariery? Czy opłaca się zainwestować w swoje kompetencje zawodowe?

Jak wesprze Cię profesjonalny coaching kariery?

Coaching kariery zrealizowany z kompetentnym doradcą zawodowym służy nie tylko tym, którzy dopiero wchodzą na rynek pracy, ale także doświadczonym pracobiorcom, którzy pragną obronną ręką przebrnąć przez reorganizację w przedsiębiorstwu, czują strach przed zmianami w sektorze zatrudnienia albo przygotowują się do zmiany pracy. Wykwalifikowany coach kariery pomaga na kliku płaszczyznach – uczy jak przygotować się do rozmowy o pracę i z sukcesem przebrnąć rekrutację, a także jak rozwijać tzw. umiejętności „miękkie” i inne kompetencje, które są przydatne w pracy. Doradca zawodowy zajmuje się również pomocą w właściwym przygotowaniu dokumentów, np. listu motywacyjnego, portfolio osiągnięć czy Curriculum Vitae, tak, aby przyciągnęły uwagę ewentualnych pracodawców, a przez to zwiększyły prawdopodobieństwo, iż kandydat będzie dopuszczony do następnych etapów rekrutacji. Równie ważna jest także pomoc coacha kariery w zakresie autoprezentacji – to jeden z głównych przymiotów, na który zwracają uwagę specjaliści od rekrutacji.

Kto może odnieść korzyść z coachingu kariery?

Chcesz kierować swoją karierą zawodową tak, aby wreszcie odnieść uznanie na rynku pracy? A może planujesz zmienić branżę, lecz nie masz pewności, jaka praca da Ci satysfakcję i równolegle wysokie zarobki? Coaching kariery sprawi, że odkryjesz swoje słabe i mocne cechy, zaczniesz wykorzystywać skryte w Tobie możliwości i odnosić sukcesy zawodowe. Biegły coach kariery wspomoże też managerów wysokiego stopnia oraz innych wysoko kwalifikowanych specjalistów poszukującym profesjonalnego doradztwa. Przed pierwszym spotkaniem dochodzi do zdefiniowania potrzeb doradczych – na tym etapie ustala się cele uczestnika sesji, jakiej pomocy potrzebuje i jaka liczba konsultacji z coachem kariery pozwoli osiągnąć przewidziany cel.

Jan Kłusak - doradca HR, coach biznesu, psycholog

Mob.: +48 500 456 374
E-mail: [email protected]