Finger food catering – co to jest i kiedy warto go zamówić?

Potrzebujesz szczegółowych wiadomości o aktualnej ofercie przekąsek cateringowych? Świetnie trafiłeś! Skieruj się na lastrada.pl.

Urządzenie nawet ogromnego przyjęcia nie jest trudne, o ile mamy wiele czasu na zamawianie potrzebnych napojów i produktów oraz późniejsze samodzielne preparacja z nich smakowitych przysmaków dla zaproszonych uczestników uroczystości. Wprawdzie nie wszyscy mają taką swobodę, lecz nie znaczy to też, że trzeba porzucić pomysł celebracji istotnej rocznicy. W takiej sytuacji warto poszukać oferty cateringu kanapkowego.

Co charakteryzuje catering kanapkowy?

Catering kanapkowy, nazywany także finger food cateringiem, to usługa skierowana przede wszystkim do firm, ale korzystają z niej coraz częściej również osoby prywatne oraz różnorodne stowarzyszenia szykujące gustowne bankiety. Polega ona na dostarczenie na bankiet dań z gatunku finger food, czyli niedużych przekąsek, które da się zjeść bez zasiadania przy stoliku i bez konieczności użycia sztućców. Przy perfekcyjnym cateringu finger food nie ma potrzeby korzystać talerza – to przekąska na “jeden gryz”. Finger food to przeważnie sandwicze, koreczki lub tartoletki owocowe oraz warzywne. Ten model cateringu rewelacyjnie sprawdza się na uroczystościach, podczas których zależy nam na szerokiej interakcji osób. Umożliwia on uczestniczenie w swobodnych rozmowach, przy czym nie ogranicza kontaktu wyłącznie do gości siedzących przy konkretnym stole.

Plusy cateringu finger food?

Zarówno odbiorcy indywidualni, jak i biznesowi dostrzegą atuty, jakie niesie zlecenie przyszykowania cateringu z przekąskami firmie zewnętrznej. Przede wszystkim tym sposobem pozbywamy się problemu z rozstawieniem stołów oraz stresu z usadzaniem uczestników bankietu. Potrawy oraz schłodzone i ciepłe napoje ułożone są na wspólnym stole, do którego goście podchodzą, kiedy mają na to ochotę. Jest to niezmiernie przydatne przede wszystkim w niedużych wnętrzach, w których rozstawienie optymalnej liczby stołów byłoby problemem. Finger food catering momentalnie powoduje również, że event ma mniej oficjalną, przyjemniejszą atmosferę. Trzeba uwydatnić, że menu z małych przekąsek jest na ogół tańsze niż szykowne kolacje, a dodatkowo zapewnia większą swobodę dopasowania ich do potrzeb żywieniowych gości bankietu. Co istotne, catering z przekąskami nie potrzebuje dostępu do kuchni, a to nierzadko bywało największą przeszkodą przy urządzaniu imprez firmowych.

Lokalizacja:
Lastrada Catering Sp. z o.o.
ul. Piastowska 47
30-067 Kraków

Mob.: +48 500 250 967
E-mail: [email protected]