Planujesz chrzest dziecka? O tym trzeba pamiętać

Nie czekaj! Wybierz aktualną ofertę lokalu na chrzciny w dobrej cenie.

Dla rodziców chrzest jest pierwszą dużą familijną okolicznością, w której centrum znajdzie się nowo narodzony potomek, stąd też troszczą się o to, aby wszystko w ten dzień było dopracowane. Planowanie chrzcin bywa jednakże niełatwym zadaniem, szczególnie jeśli na imprezę zaprasza się liczną grupę bliskich i przyjaciół. Poniżej otrzymasz garść wskazówek, które pomogą ci w tym zadaniu.

Przygotowanie chrztu – co wypada mieć na względzie?

Niegdyś sakrament chrzcin odbywał się od razu po urodzeniu malucha, nieraz wręcz w tym samym dniu, z uwagi na znaczną śmiertelność noworodków. Z upływem lat chrzest przekształcił się w doniosły dzień nie tylko dla bliskiej rodziny pociechy, stąd też jest urządzany zwykle 6-8 miesięcy po jego narodzinach. Umożliwia to szczegółowe przemyślenie głównych kwestii tej okoliczności, czyli wybór świątyni, w której będzie udzielony sakrament, jak również ojca i matki chrzestnych. Ustalając z parafią termin chrztu trzeba wziąć pod uwagę, ile tygodni będzie nieodzowne na zaproszenie wszystkich gości, jak również przygotowanie dla nich obiadu oraz noclegu, o ile będą przybywać do nas z rozmaitych zakątków kraju. W przesłanych zaproszeniach zalecamy umieścić prośbę o konfirmację przez zaproszonych swojego uczestnictwa, co jest niezbędne do wyliczenia jaką liczbę osób finalnie będziemy musielipodjąć. Nie bójmy się również zakomunikować, jakiego podarunku oczekujemy dla pociechy. Goście na ogół stawiają na zabawki, aczkolwiek rodzicom więcej radości dadzą praktyczne prezenty, jak np. fotelik samochodowy, kocyki dla dziecka czy ubranka.

Przyjęcie w mieszkaniu czy chrzciny w wynajętym lokalu – co wybrać?

Zaledwie dekadę temu chrzciny planowano zwykle w domu rodziców malucha, dlatego nie każdy uczestnik mszy w kościele bywał zapraszany na uroczysty poczęstunek. Dzisiaj wspólny obiad dla sporej grupy krewnych oraz bliskich i dalekich znajomych nowych rodziców jest już normą. Analizując propozycje lokali, gdzie można urządzić chrzciny, wybieraj te, które nie tylko zapewnią ślicznie ozdobione wnętrza, ale także współdziałają z dostawcą cateringu, który przyszykuje menu współgrające z charakterem imprezy i który zapewni kompetentną obsługę uczestników. Jeśli ceremonia zaplanowana jest na na miesiąc letni, zalecamy znaleźć salę na przyjęcie chrzestne z wejściem do ogrodu, w którym kilkuletni goście imprezy zamiast dąsać się przy stole mogą bawić się pod gołym niebem, a rodzina bądź fotograf wykona pamiątkowe zdjęcia. kluczowy jest dodatkowo taki dobór lokalu na przyjęcie z okazji chrztu, by przejazd z kościoła do miejsca docelowego był szybki, tak samo jak późniejszy powrót biesiadników do domu czy wynajętego hotelu.

Lokalizacja:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]