nieszczelne okna plastikowe, uszczelnienie okien

Uszczelnianie okien – warto przeprowadzać je regularnie

Stan techniczny okien ma duży wpływ na komfort lokatorów. Okna zabezpieczają dom przed zimnem i wilgocią, jak również odcinają go od zewnętrznych hałasów. Uszkodzone lub nieprawidłowo wyregulowane okna nie gwarantują należytych warunków, co nie tylko negatywnie oddziałuje na samopoczucie i zdrowie domowników, ale też, z uwagi na znaczną utratę ciepła, na wysokość kosztów ogrzewania. To najważniejsze argumenty ku temu, by zadbać o stolarkę otworową i zauważyć nieszczelne okna. Doradzamy, jak działać w takich przypadkach.

Co należy wiedzieć o nieszczelnych oknach?

Zgodnie z zaleceniami specjalistów, inspekcję stanu technicznego okien powinno się wykonać przynajmniej raz w roku. Nie warto tego zaniedbywać, bowiem po tym czasie ewentualne usterki mogą być już na tyle poważne, że nie wyeliminuje ich zwykła regulacja. Nieszczelne okna plastikowe lub drewniane można zidentyfikować po pojawiającym się oporze podczas otwierania i zamykania. Im więcej wysiłku należy włożyć w naciśnięcie klamki, tym większe zapewne są luzy i, w konsekwencji, ubytki energii.

Jak przeprowadzić uszczelnianie okien drewnianych?

Uszczelnianie okien drewnianych, ale również tych wytworzonych z innych surowców, polega najczęściej na ich wyregulowaniu (najczęściej służy do tego zlokalizowana na wewnętrznym boku ramy śruba) oraz wymianie uszczelek, które w kontakcie z niskimi i wysokimi temperaturami, wilgocią, a także wiatrem mogą już po kilku miesiącach stracić swoje właściwości. Uszczelnianie okien wymaga doświadczenia i fachowych umiejętności. Jeśli nimi nie dysponujemy, nie powinniśmy rozpoczynać pracy samemu. Lepiej zrobimy zlecając to profesjonalnej firmie, która oferuje uszczelnianie okien drewnianych i z PCV – tym bardziej, że tego typu przedsiębiorstwa działają obecnie nie tylko w Warszawie oraz innych dużych aglomeracjach, ale również i w małych miasteczkach.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]