Zalety wirtualnego spaceru 3D oraz modeli wnętrz 3D dla firm

Model 3D – zleć wykonanie fachowcom.

Wirtualny spacer z modelem 3D to znakomita metoda na zaprezentowanie przyszłym klientom naszej nieruchomości, biura czy powierzchni usługowej, które zamierzają np. wynająć. Dla większości klientów sposobność zwiedzenia danego wnętrza przed zawarciem umowy jest bardzo ważna, a my wykonując taki wirtualny spacer z modelem 3D, ułatwimy im podjęcie pomyślnej dla nas decyzji. Ale czym są modele 3D i spacer wirtualny? Jak można wykorzystać taką wizualizację do reklamy i dlaczego opłaca się to robić? Odpowiedź na te pytania przedstawiamy w dalszej części artykułu.

Czym jest wirtualny spacer z modelem 3D?

Wnętrza 3D to opracowany w oparciu o wielu zdjęć model 3D danej nieruchomości, który oglądany jest niczym “dom dla lalek”. W takim modelu widzimy układ wszystkich lokali, a my możemy go przesuwać, zbliżać oraz zawężać widok do konkretnych pomieszczeń. Model jest udostępniany użytkownikom w wersji interaktywnej, dzięki temu mają oni dostęp do całej bryły budynku oraz do wnętrz 3D. Nie licząc opracowania samego modelu wnętrza 3D, można też zamówić interaktywną wersję ze spacerem wirtualnym. Jest to opcja niezwykle popularna. Polega ona na tym, że poza oglądaniem samego modelu 3D pomieszczeń, np. hostelu lub siedziby przedsiębiorstwa, jesteśmy w stanie przenieść się pojedynczym kliknięciem do takiego lokalu, a potem rozpocząć jego oglądanie od środka. Wirtualny spacer VR pozwala również przechodzić do sąsiednich pomieszczeń podobnie w rzeczywistym życiu.

Jak mogę zastosować wirtualny spacer VR?

Za pomocą modeli 3D z wirtualnym spacerem jesteśmy w stanie dokładnie zademonstrować klientom dany budynek i jego wnętrza. Tę metodę reklamy można wykorzystać do prezentacji baru, hostelu czy pracowni, a także po prostu pokazać dużemu kręgowi odbiorców jak “od środka” wygląda nasz zakład pracy. Wnętrza 3D możemy również wykorzystać, w celu sprzedaży mieszkania, żeby ewentualni klienci mieli możliwość rzetelnie zapoznać się z nieruchomością.

Jest wiele powodów, dla których opłaca się przygotować wnętrza 3D wraz ze spacerem wirtualnym. Najistotniejszy z nich to opcja opublikowania ich w Google Maps, na naszej stronie firmowej bądź udostępnianie ich w innych pomocnych miejscach. Wirtualny spacer z modelem 3D pozwala szybciej zachęcić klienta, żeby zamówił nasze usługi . Klienci, którzy poznają dokładnie naszą firmę będą darzyć ją znacznie szerszym zaufaniem i zaczną postrzegać jako rzetelną markę. Jest to także wspaniała metoda na zabłyśnięcie na tle konkurujących z nami podmiotów, bowiem aktualnie – mimo szerokiej dostępności tej technologii – większość firm z niej nie korzysta. Model wnętrza 3D można zdobyć szybko — trzeba po prostu zamówić jego opracowanie u profesjonalnego fotografa.

Lokalizacja:
Daniel Myhal
Rekomendowany Fotograf Google

Mob.: +48 510 750 291
E-mail: [email protected]