Jak odzyskać wspaniały uśmiech? O wybielaniu zębów

Mocne i śnieżnobiałe zęby to wspaniała wizytówka każdego człowieka. Niestety bakterie codziennie oddziałują na nasze szkliwo i powodują, że pojawiają się na nim przebarwienia. Nie zawsze domowe środki wybielające wystarczają. Jak przywrócić piękny uśmiech? Które metody wybielania są najlepsze?

Wybielanie zębów – lampa czy pasta?

Mycie jamy ustnej po jedzeniu i piciu pomaga utrzymać mocne szkliwo, ale nie zawsze ustrzeże przed nieestetycznymi zmianami. Cukry i inne przyczyny powodują, że nasze zęby przestają prezentować się estetycznie. Domowe sposoby pielęgnacyjne (lakiery, nakładki, żele), dają krótkotrwałe rezultaty. Na szczęście nowoczesna stomatologia estetyczna dysponuje szeregiem metod, które przywracają zębom naturalny blask. Jakie zabiegi są obecnie najpopularniejsze? Lekarze szczególnie rekomendują wybielanie zębów lampą BEYOND, która zapewnia satysfakcjonujące rezultaty już po trzech sesjach. Zabieg nie boli i jest bezpieczny dla szkliwa.

Wybielanie zębów nawet o kilkanaście tonów

Jak wygląda wybielanie zębów metodą BEYOND? Zabieg rozpoczyna się od przeglądu stanu uzębienia. W dalszej kolejności przy pomocy specjalistycznego szablonu ustala się odcień zębów przed wybielaniem. Po wykonaniu początkowych czynności, dentysta przystępuje do nałożenia kremu wybielającego na wybrany ząb lub wszystkie zęby. Ważne jest też precyzyjne dobranie PH żelu. Środek aktywowany jest przez światło lampy, co pomaga dotrzeć do struktury zęba skutecznie redukując przebarwienia. Zabieg BEYOND rozjaśnia zęby nawet o czternaście odcieni, rezultaty są więc niesamowite i utrzymują się do kilku lat. Po zabiegu należy wystrzegać się czerwonego wina, czarnej kawy przez co najmniej tydzień. Świetne efekty przynosi także wybielanie zębów przy pomocy lampy LED.