Korekcja starczowzroczności – dostępne metody

Jeżeli szukasz szczegółowych wiadomości dotyczących leczenia presbiopii, kliknij tutaj.

Starczowzroczność, inaczej presbiopia, to jeden z normalnych procesów wynikających ze starości. Jej symptomem jest utrata zdolności widzenia w bliży, co tak naprawdę ogranicza możliwość użycia notebooka i telefonu komórkowego, pisania, czytania czasopism, a także realizowania szeregu powszednich aktywności. Starczowzroczność jest konsekwencją osłabienia zdolności oka do akomodacji albo jej kompletnej straty. Metodą na poradzenie sobie z tą dolegliwością może być zakładanie okularów, jakkolwiek powoduje to sporo komplikacji. Szkła do bliży utrudniają dostrzeganie dali, okulary progresywne na ogół nie są tanie, natomiast modele dwuogniskowe często nie są komfortowe. Idealnym wyjściem może okazać się więc pozbycie się starczowzroczności podczas zabiegu.

Leczenie presbiopii. Z jakiego powodu jest potrzebne?

Jak już wspomnieliśmy, leczenie presbiopii umożliwia ustrzeżenie się szeregu komplikacji przy wykonywaniu powszednich, najłatwiejszych aktywności. Ludzie mający to schorzenie (należy zaznaczyć, że często pierwsze objawy presbiopii pojawiają się niedługo czterdziestce) mają trudności z czytaniem bądź korzystaniem z telefonu, a także jazdą komunikacją publiczną (kłopoty z korzystaniem z planów jazdy) bądź dokonywaniem zakupów (w istocie ogranicza możliwość odczytania opisu produktu). Dodatkowo, w przeciwieństwie do krótkowzroczności, presbiopia nie jest rekompensowana przez zdolność ostrzejszego widzenia w dali, a używanie okularów bywa dla chorego niewygodne. Nie należy również zapominać, że wada ta się cały czas zwiększa, a każde następujące 2 lata lata przynoszą przeważnie pogorszenie widzenia o blisko 0,25 dioptrii.

Korekcja starczowzroczności – jakie sposoby są dostępne?

Oprócz korekty z użyciem okularów, dostępne jest też leczenie starczowzroczności z wykorzystaniem lasera. Zapewniają one trwałe efekty i wykluczają potrzebę stosowania szkieł korekcyjnych. Metody takie jak PRESBYMAX® są też rozwiązaniem, by w trakcie pojedynczego zabiegu w pełni pozbyć się wady w obu oczach.

Lokalizacja:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]