mikropigmentacja włosów, mikropigmentacja kraków

Mikropigmentacja medyczna – szybka odpowiedź na wypadające włosy

Zapewne szukając usług gabinetów kosmetycznych zetknęliście się z zabiegiem mikropigmentacji. W powszechnym mniemaniu mikropigmentacja to jedynie rzadziej używana nazwa modnego wśród pań makijażu permanentnego. Tymczasem możliwość wykonania trwałego makijażu to tylko jeden ze sposobów wykorzystania tej techniki, którą poza kosmetyką stosuję się także w medycynie.

Mikropigmentacja – maskowanie bielactwa i łysiny

W kosmetologii mikropigmentacja to procedura, którą wybierają przeważnie kobiety szukające sposobu na zredukowanie czasu przeznaczanego codzienne na wykonywanie makijażu. To przydatne rozwiązanie dla osób, które zdecydowały się, jak pragną się na co dzień prezentować. Istnieje jednakże też mikropigmentacja medyczna, która mimo że nadal jest zabiegiem kosmetycznym, wywiera potężne oddziaływanie na samopoczucie jednostki, która się na nią decyduje. W ostatnich latach niesłychanie popularne jest wykorzystanie mikropigmentacji jako zabiegu alternatywnego dla przeszczepu mieszków włosowych, na który z uwagi na jego cenę nie może sobie pozwolić sporo ludzi chorujących na łysienie. Mikropigmentacja pomaga też zwiększyć stopień zadowolenia z własnego wyglądu – pozwala na niechirurgiczne maskowanie blizn oraz bielactwa, a nawet optyczne odtworzenie brodawki sutkowej.

Mikropigmentacja włosów – czy przynosi efekt permanentny?

Z pozoru mikropigmentacja wygląda jak szablonowa usługa tatuażu. Linergistka bądź linergista, bowiem tak nazywa się specjalista przeprowadzający mikropigmentację, specjalistycznym przyrządem dokonuje nakłucia naskórka i tym sposobem wprowadza w niego pigment. W przeciwieństwie do tatuażu finalny rezultat nie jest stały i utrzymuje się około roku. Co jest przyczyną tej różnicy? Podczas tatuażu barwnik wprowadzany jest w głębokie warstwy skóry, tymczasem podczas zabiegu mikropigmentacji wprowadza się go dość płytko. To dlatego wraz odnawianiem się zewnętrznych warstw skóry z czasem pigment sukcesywnie zanika. Dlatego jeżeli celem osoby decydującej się na mikropigmentację jest długotrwałe tuszowanie przerzedzonych włosów bądź łysiny, powinna ona mieć świadomość, że konieczne będzie systematyczne powtarzanie zabiegu w mniej więcej dwunastomiesięcznych odstępach.

Lokalizacja:
MicroClinic
ul. Królowej Jadwigi 103
30-209 Kraków

Mob.: +48 516 481 888
E-mail: [email protected]