Terapia 2RT – skuteczna w leczeniu zwyrodnienia plamki żółtej

Leczenie zwyrodnienia plamki żółtej. Dowiedz się więcej na voigtklinikaoka.pl/uslugi/leczenie-amd/.

Choroba AMD, inaczej starcze zwyrodnienie plamki żółtej, to schorzenie wzroku, które dotyka osób w starszym wieku i kategorycznie redukuje jakość widzenia. Współcześnie specjalistyczne kliniki oferują innowacyjne sposoby korekty wzroku tej niedyspozycji. Zabieg AMD staje się środkiem pozwalającym przywrócić komfort życia.

Kto najczęściej choruje na AMD?

Plamka żółta to część siatkówki gałki ocznej wyróżniająca się największym zagęszczeniem światłoczułych czopków – to dzięki niej widzimy ostro. Zwyrodnienie plamki żółtej jest wadą, która przejawia się poprzez wypaczenie obrazu oraz pogorszenie ostrości wzroku. Wyróżniamy postać suchą oraz mokrą tej schorzenia. Na AMD cierpią przeważnie osoby po pięćdziesiątce, ale etiologia wady nie została jeszcze w pełni poznana. Przypuszcza się jakkolwiek, iż powodem zwyrodnienia plamki żółtej może być niezdrowy tryb życia – m. in. nadwaga, palenie tytoniu czy nadmierna ekspozycja na promieniowanie UV. Wpływ mogą mieć również czynniki genetyczne, a także pozostałe choroby występujące jednocześnie, takie jak cukrzyca lub nadciśnienie. Nowoczesna medycyna opracowała jednakże środki, które skutecznie leczą to schorzenie. Leczenie AMD jest przeprowadzane z wykorzystaniem zaawansowanego technicznie nanosekundowego lasera trzeciej generacji. Laser 2RT przynosi pozytywne skutki w przypadku suchej postaci AMD.

Leczenie zwyrodnienia plamki żółtej – czy jest bezpieczne?

Specjalistyczny laser nanosekundowy działa na starzejące się komórki oka i zarazem nie narusza receptorów siatkówki. Zabieg ten jest bezpieczny, dlatego może być wykonywany u wielu grup pacjentów zagrożonych uszkodzeniem lub potencjalną utratą wzroku. Technika laserowa pobudza komórki do odbudowania się i ogranicza trwające procesy zwyrodnieniowe. Terapia 2RT polepsza metabolizm siatkówki oraz jakość widzenia. Leczenie zwyrodnienia plamki żółtej nie jest uciążliwe – w czasie zabiegu pacjent nie odczuwa bólu. Przed rozpoczęciem zabiegu gałkę oczną znieczula się miejscowo, a sama praca lasera nanosekundowego 2RT trwa ledwie kilka minut.

Lokalizacja:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]