Terapia małżeńska – rozwiąż problemy z partnerem

W tym miejscu uzyskasz szczegółowe informacje o terapii małżeńskiej UK.

Każda para może napotkać najróżniejsze kryzysy. Całe szczęście dzisiaj można sobie z nimi radzić bardzo skutecznie. Świetnym wyjściem okazuje się być terapia małżeńska przeprowadzana przez wykwalifikowanego oraz doświadczonego terapeutę.

Terapia małżeńska – w jakich trudnościach może pomóc?

Do psychoterapeuty przychodzą pary borykające się z przeróżnymi trudnościami. Fachowiec pomaga przezwyciężyć kryzysy związane ze zdradą jednego z partnerów, a także udzieli pomocy w razie uzależnienia, chociaż w takich sytuacjach nierzadko potrzebne będzie też specjalistyczne leczenie pacjenta. Psycholog wspomoże w okresie problemów zdrowotnych partnerów czy ich dzieci. Jest nieoceniony w sytuacji, kiedy między partnerami dochodzi do konfliktów, których nie są w stanie rozwiązać sami. Uczestnictwo w terapii małżeńskiej pomoże też przezwyciężyć problemy oraz scementować partnerstwo. Lepsza staje się komunikacja między żoną i mężem – dzięku czemu ich związek rozkwita, a nie stoi w miejscu. Psychoterapeuta uświadamia partnerom jakie są ich wzajemne potrzeby oraz oczekiwania. Uczy on, że małżeństwo to nie tylko czerpanie korzyści, ale także dawanie czegoś w zamian. Dzięki psychoterapeucie możliwe jest zidentyfikowanie przyczyn , które leżą u podłoża małżeńskich trudności. Małżeństwo, które przeszło terapię małżeńską posiada umiejętności niezbędne do tego, żeby skutecznie pokonywać problemy w następnych latach.

Terapia małżeńska – co wtedy, kiedy mieszka się w Wielkiej Brytanii?

Emigracja z Polski, która dotarła do Wielkiej Brytanii spowodowała, że na chwilę obecną bez problemu można wyszukać polskiego psychologa też na brytyjskiej ziemi. Posługiwanie się językiem polskim usprawnia pracę nad problemem oraz podnosi komfort małżeństwa, które zdecydowało się na usługi specjalisty. Też na emigracji można powalczyć o własne małżeństwo, które bardzo często właśnie po wyjechaniu z kraju zaczyna zmagać się z rozmaitymi kłopotami. Trzeba wiedzieć, że terapia to nie coś, czego należy się wstydzić, a dzięki niej związek jest w stanie wkroczyć na zupełnie nowe tory. Rozejście się to zawsze ostateczne wyjście.

Lokalizacja:
Prywatny Gabinet Psychoterapii Systemowej
101 Lockhurst Lane (budynek Citybase)
CV6 5SF Coventry

Mob.: 074 694 36 339