Antena telewizyjna – cechy i istotne elementy

Dowiedz się więcej o antenie DVB T.

W ogromnej większości domów znaleźć można telewizor. Większość z nas nie potrafi wyobrazić sobie funkcjonowania bez telewizji. Aby jednak telewizor nie był nieprzydatnym urządzeniem, należy zainwestować także we właściwą antenę. Najlepszym rozwiązaniem okazuje się być antena naziemna, nazywana także anteną DVB-T, która świetnie sprawdza się w rozmaitych sytuacjach.

Antena naziemna – w czym można wybierać?

Wybór anten naziemnych jest w chwili obecnej niezwykle duży. W sprzedaży dostępne są anteny DIGIT i ASR – DVB-T, anteny kierunkowe VHF/DVB-T i UHF/DVB-T oraz siatkowe i pokojowe anteny DVB-T. Dzięki wykorzystaniu anteny telewizyjnej możliwa jest zmiana fal elektromagnetycznych na sygnał o charakterze elektrycznym. To dzięki nim możliwy jest odbiór naziemnych sygnałów telewizyjnych tak w sieciach kablowych, które mają charakter zbiorowy, jak również w instalacjach antenowych mających charakter indywidualny. Dostępne dzisiaj w sklepach anteny DVB-T odznaczają się przede wszystkim prostotą instalacji. Bez żadnych problemów poradzi sobie z nim każdy, kto przynajmniej kilka razy trzymał w rękach przyrządy potrzebne przy majsterkowaniu. Anteny telewizyjne, które teraz proponują nam producenci, odznaczają się także świetną odpornością na działanie niekorzystnych uwarunkowań atmosferycznych. Dzięki temu umożliwiają odbiór sygnałów telewizyjnych wysokiej jakości przez naprawdę długi czas.

Antena naziemna – co powinno się uwzględnić przy jej wyborze?

Szeroki wybór anten tego rodzaju sprawił, że powinno mocno przyłożyć się do wyboru anteny, którą zamierzamy zastosować. Powinno się pamiętać, że pod uwagę powinno się brać szereg uwarunkowań, rzutujących na siłę odbieranego sygnału. Liczy się bez wątpienia odległość, w jakiej umiejscowione są nadajniki. Informacje na temat położenia nadajników można bez żadnego problemu wyszukać w Internecie. Liczy się również moc z jaką pracuje nadajnik, a także jego nakierowanie. Uwzględnić należy w każdym przypadku ukształtowanie terenu, który oddziela nadajnik od punktu ulokowania antena naziemna. Duże znaczenie ma też to, czy zamieszkujemy na terenie otwartym czy też w mieście.

Lokalizacja:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]