Kilka słów o zamiennikach kapsułek do Nespresso

Kup kapsułki kompatybilne z Nespresso.

Kapsułki do Nespresso są jednymi z najdłużej obecnych na rynku. Zostały opracowane w Szwajcarii już w połowie lat 70-tych XX w. i od tego czasu stopniowo zdobywały kolejnych miłośników. Dzisiaj jest to marka znana na całym świecie, a urządzenia z tym systemem wykonuje wiele uznanych firm.

Czy są w sprzedaży kapsułki kompatybilne z Nespresso?

Postanawiając o kupnie ekspresu działającego na systemie Nespresso, wiele osób obawia się, czy będzie ograniczona wyłącznie do używania kapsułek do kawy od jednego producenta. To bezzasadna obawa. Patent na ten typ kapsułek wygasł kilka lat temu więc w tym momencie w sprzedaży dostępnych są dziesiątki różnorodnych kapsułek kompatybilnych z Nespresso, pozwalających cieszyć się napojami o ciekawych kompozycjach smakowych. Jedną z szeroko znanych i rozpoznawanych przez Polaków marek jest Lavazza, wytwarzająca kapsułki z kawą Delicato i Armonico o umiarkowanej intensywności, zawierające kompozycję kaw arabika z Ameryki Północnej, oraz bogate w smaku kapsułki Vigoroso i DecaRicco oparte na mieszance arabiki i robusty. Kolejnym popularnym włoskim producentem kawy w kapsułkach Nespresso jest IlCafeItaliano, autor głębokich w smaku mieszanek robusty i arabiki o nazwach zaczerpniętych od włoskich miast, czyli Venezia, Firenze, Trieste i Roma. Zależnie od wybranego smaku, w tych kawach da się poczuć aromaty prażonych orzechów, suszonych owoców czy czekolady. Inni poważani włoscy producenci, wytwarzający zamienniki kapsułek do ekspresu Nespresso to m.in. Diemme (kawy Mente, Spirito Della Tanzania czy Cuore bez kofeiny) i Italian Coffee (Caffè Macchiato Cortado, Nocciola, kawy z żeń-szeniem Ginseng Dolce, kawa z cykorii Cicoria, Crema czy Intense).

Zamienniki kapsułek Nespresso także od rodzimego producenta

Kapsułki kompatybilne z Nespresso wytwarza również rodzima firma Cafe Rene, specjalizująca się w kawie espresso. Produkuje ona kawy o intensywnym smaku, np. Sublimo, Intensiva czy Milano, w tym też kawy aromatyzowane – Hazelnut, Carmel, Vanilla i Chocolate.

Podstawowe opakowania dostępne w większości sklepów zawierają na ogół 10 sztuk kawy w kapsułkach. Jednakże dla odbiorców, zamawiających kawę hurtowo, niektórzy producenci przygotowali również pudełka zbiorcze po 50 lub 60 kapsułek, które pozwalają znacznie zredukować cenę napoju. W przypadku, kiedy nabywca ma wątpliwości, czy wybrany produkt jest kompatybilny z posiadanym przez niego ekspresem, zanim dokona zakupu powinien zwrócić się po dodatkową informację do właściciela sklepu.

Lokalizacja:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]