Lampa solna – czy warto posiadać ją w mieszkaniu?

Dowiedz się, gdzie kupić lampy solne.

Niewielkie dekoracje z kamienia i innych minerałów od lat zajmują miejsce na naszych półkach. Przywozimy je z różnych wypraw po Polsce, a czasem nabywamy pod wpływem impulsu, bowiem pasują do stylu, w jakim urządzone jest mieszkanie. Z rzadka aczkolwiek są to rzeczy funkcjonalne – w większości wypadków to pospolite dekoracje. Minerałem, którego można jednakże użyć do wykonania obiektów stosowanych na co dzień, jest sól kamienna. Sporządza się z niej najczęściej lampy, ale to nie wszystko.

Lampy solne są sprzedawane w kilku barwach

Lampy solne pięknie się prezentują i łatwo można je dopasować do wystroju wnętrza, gdyż są dostępne w trzech kolorach (białym, szarym, różowym) i w licznych ich odcieniach. Każda lampa solna jest jedyna w swoim rodzaju, ponieważ nie ma brył soli o bliźniaczych kształtach ani siatce krystalizacji. Niezwykle popularne są lampy solne, których klosze cechują się nie polerowaną, nie naruszoną powierzchnią. Coraz częściej jednak rzemieślnicy zajmujący się produkowaniem owych lamp, nadają im regularne formy, m.in. sześcianu lub piramidy.

Co jest powodem powodzenia lamp solnych?

Mnóstwo ludzi sądzi, iż lampy solne mają korzystny wpływ na nasze samopoczucie. Przypisuje się im najczęściej właściwość jonizacji powietrza, to znaczy generowania anionów, równoważących te wyzwalane przez wszechobecne urządzenia elektroniczne. Aniony poprawiają jakość powietrza oraz ułatwiają swobodne oddychanie m.in. osobom chorym na na alergię czy astmę. Światło, jakie dają te lampy, jest uspokajające i przyjemne, zatem poleca się nabycie ich osobom cierpiącym na brak snu lub stres, dlatego że z ich pomocą można szybciej się wyciszyć. Ale z brył soli nie produkuje się wyłącznie lamp solnych. Wykonuje się z nich także pojemniki na biżuterię i cudowne świeczniki, a większe bloki z soli wykorzystuje się w gastronomii oraz dekoracji mieszkań.

Lokalizacja:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]