Listwa podłogowa – wykończenie paneli i ochrona ścian

Dowiedz się, gdzie zamówić listwę podłogową.

Wydają się mało ważnym elementem, jednakże ich stylistyka może bardzo wpłynąć na wystrój pomieszczenia. Listwy podłogowe, bo o nich właśnie mowa, to detale, które pełnią funkcje zarówno dekoracyjne, jak i praktyczne. Nie tylko zasłaniają szczelinę dylatacyjną, ale także umożliwiają schludne przeciągnięcie kabli oraz zabezpieczają dolną część ściany przed ubrudzeniem i uszkodzeniem, co jest istotne w szczególności w pomieszczeniach, po których chodzimy w obuwiu. To na pewno wystarczający powód, by nie lekceważyć ich doboru i starannie przemyśleć decyzję o zakupie danego modelu.

Listwy podłogowe z drewna i ich imitacje z PVC bądź MDF

Drewno to surowiec bardzo wszechstronny, sprawdzający się zarówno w tradycyjnie, jak i nowocześnie zaaranżowanych wnętrzach. Szczególnie dobrze zdaje egzamin jednak w tych pierwszych, gdzie uwydatnia charakter pomieszczenia i bardzo dobrze koresponduje ze stylowymi dodatkami bądź meblami – przede wszystkim, jeśli chodzi o listwy drewniane z dekoracyjnymi żłobieniami. Dla użytkowników z ograniczonym budżetem dobrym rozwiązaniem będą zaś listwy podłogowe wykonane z PVC lub MDF, które imitują te wyprodukowane z drewna, w tym również z gatunków egzotycznych.

Nowoczesna listwa podłogowa

W mieszkaniach zaaranżowanych w nowoczesnym stylu warto zamontować geometryczne, minimalistyczne listwy. Tak jak w przypadku tradycyjnych modeli, również i te mogą być wykonane zarówno z litego drewna, jak i innych tworzyw. Dzisiejsze listwy podłogowe cechują się prostą bryłą i stonowaną kolorystyką – na ogół w odcieniach bieli, szarości lub beżu, choć dostępne są nawet listwy czerwone i fioletowe. Listwa podłogowa może mieć też niecodzienny kolor, jeśli kupimy białą wersję i sami pomalujemy dowolną farbą.

Lokalizacja:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]